ДЕПУТАТИ ВЕТО ПОДОЛАТИ НЕ ЗМОГЛИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Попри застереження стосовно поглиблення кризи влади у Кам’янці-Подільському, міський голова Михайло Посітко ще у четвер минулого тижня наклав вето на рішення міської ради обрати секретарем Сергія Самсонюка. Нагадаємо, на попередній сесії за нього віддав свої голоси 21 депутат. Аргументами на користь такого кроку для Михайла Володимировича стали, як вважає команда Посітка, порушення принципу таємного голосування під час виборів. На багатьох бюлетенях виявлено цифри порядком від 1 до 19 біля позначки «за», які, на думку прихильників чинного мера, можуть означати намагання опозиційної групи депутатів проконтролювати голосування своїх членів. Другим порушенням стала відсутність обговорення кандидатури секретаря на засіданнях постійних комісій та у фракціях і групах міськради, що передбачається регламентом Кам’янець-Подільської міської ради. Згадує мер і конфлікт інтересів між ТОВ «Поділля метал» – приватним підприємством, яке належить подружжю Самсонюків, і міською владою. Фірма заборгувала міському бюджету близько 1 млн 400 тис гривень орендної плати за комунальне нерухоме майно (мається на увазі розважальний центр «Юність»). В останньому аргументі на користь свого вето міський голова посилається на думку громадськості, яка, як сказано в обґрунтуванні, має «відверте несприйняття» і «значний негатив з приводу даної кандидатури».

Для подолання накладеного вето і впровадження в життя рішення міської ради про обрання секретаря на позачерговій сесії треба набрати дві третини від загальної кількості міських депутатів, тобто 26 голосів. Сесія була скликана уже 15 лютого, в понеділок вранці. На порядку денному було тільки одне питання – подолання вето. Перед доленосним голосуванням перед депутатами виступив Сергій Самсонюк. За його словами, вето тільки поглибить розкол у владі й продовжить блокування важливих кадрових рішень з призначення заступників, старост і затвердженням складу виконкому. Фактично за круглим столом за участі мера і голів фракцій, який якраз і планувався для обговорення цих питань, того ж дня по обіді не буде про що говорити. Нагадав він присутнім і про свою роль у перемозі Михайла Постіка і партії ВО «Свобода» на останніх виборах, до якої депутат доклався і фінансово, і організаційно. Водночас запевнив, що ніяких судимостей не має, і кримінальних справ проти нього ніколи не було, а борг, який утворився по «Юності», тимчасовий і пов’язаний з пандемією.

Однак на повторне затвердження рішення про обрання Сергія Самсонюка міським секретарем забракло необхідних голосів. Із 35 присутніх на сесії депутатів за проголосували лише 19, проти – 12, утрималось – 4. На цьому позачергова сесія, яка тривала не більше 20 хвилин, закінчилась.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар