БРАТТЯ І СЕСТРИ, ПОДОЛЯНИ, ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Сьогодні благовіст пасхальних дзвонів знову скликає нас до святково прикрашених храмів Божих. Цей благовіст пробуджує наші душі, бо нині звершується найбільше торжество – перемога Життя над смертю. «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що у гробах життя дарував» – багаторазово співають церковні хори, а з ними і хори ангельські на небесах, засвідчуючи усьому світові, що Христос воістину воскрес.

Перемога, радість і мир – ось найголовніші слова сьогоднішнього свята, слова, які є близькими і зрозумілими кожній людині, кожному серцю. «Радістю обнімімо один одного… і тих, що ненавидять нас – простім усіх Воскресінням» – співає свята Церква. Ця радість об’єднує всіх нас – багатих і убогих, знаних і простих, – і ми стаємо одним цілим, вселенською Христовою громадою, яка єдиними вустами і єдиним серцем славить Воскреслого Христа. Від повноти серця вуста промовляють, і сповнене радості серце завжди прагне поділитись цією благою звісткою з іншими. Святитель Григорій Богослов так говорить про свято Пасхи: «Сьогодні прийшло спасіння світові… Христос повернувся: наверніться ж і ви. Христос вийшов із гробу, звільніться ж і ви від оков зла. Ворота пекла відчинені і темниця смерті зруйнована… Нове творіння народжується у Христі: оновіться». Воскресіння Христове є основою нашої віри. Спираючись на цю непорушну основу, Мати-Церква кличе людей від землі до високого неба. Апостол Павло закликає християн звершувати це сходження, зберігаючи «єдність духу в союзі миру» (Еф. 4,3). Сам Господь Своїм Воскресінням являє нам путь до спасіння, і наш побожний народ у всі часи старався непохитно цим шляхом йти. Наша історія дає нам багато свідчень істинної віри, сповідництва, жертовності заради Святої Церкви, Української Держави та свободи і добра інших людей. І у теперішній час, коли світ все більше і більше відступає від Божої правди, духовних цінностей, високої християнської моралі, нам, християнам, як ніколи потрібно бути згуртованими та пильними, зберігаючи свою прадідівську віру. Саме християни повинні стати «сіллю землі», живим прикладом того, як потрібно жити, любити, терпіти, «носити тягарі одне одного», як говорить Апостол Павло. Це є основою основ здорового суспільства. Саме заради цього Христос пішов на страшну жертву і воскрес із мертвих.

Дорогі браття і сестри, любі моєму серцю земляки-подоляни!

У надзвичайних умовах ми зустрічаємо цього року Світле Христове Воскресіння. Війна московії, яка розпочалася 24 лютого повномасштабним вторгненням та швидко поширилася по всій Україні і триває уже два місяці, створила різні обмеження, спрямовані на захист людей від смерті та зменшення ризику вибухового знищення віруючих, що будуть зустрічати це величне свято в православних храмах.

Як і завжди в історії, наша помісна Православна Церква України розділила з народом його тягар. Пам’ятаючи заповідь Господню «Полюби ближнього твого, як самого себе» (Мк. 12: 31), пам’ятаючи настанову апостола Павла «Носіть тягарі один одного і так здійсните закон Христа» (Гал. 6: 2), ми виявляємо турботу про життя і здоров’я ближніх, дотримуючись комендантської години, обмежуючи себе, ховаючись в укриття під час голосіння сирен.

У час важких випробувань наша Українська Церква не може і не має права зупинити своє служіння. Ми всі – священство та миряни – знаходимо нові способи та форми, щоб продовжувати звершувати його, адже саме тепер на кожного з нас покладається особливий обов’язок бути вірними Богові, бути християнами не лише за фактом хрещення та іменуванням, але на ділі, подаючи вірою і добрими справами приклад іншим.

Тож сердечно вітаю всіх вас зі Світлим Воскресінням Господа нашого Ісуса Христа, зі спасительною Пасхою! Вітаю зі святом усіх, хто в цих складних умовах війни несе служіння українському народу у війську та інших збройних формуваннях, захищаючи від зовнішнього агресора мир і державну незалежність України. Нехай Бог захищає тих, хто жертовно захищає всіх нас! Вітаю з Великоднем кожного, хто працює на благо суспільства в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Із почуттям особливої вдячності наші спільні вітання спрямовуємо до лікарів, до всіх медичних працівників та всіх, хто жертовно і з любов’ю піклується про хворих, дбає про захист ближніх від поширення згубної пошесті. Нехай Господь оберігає вас і дає успіх вашій добрій справі!

Теплі вітання та молитовні побажання надсилаю усім нашим братам і сестрам, хто змушений святкувати Великдень в умовах кремлівської окупації, несправедливого ув’язнення, за гратами полону. Ми просимо для вас у Господа захисту і швидшого звільнення.

Зі Світлим Христовим Воскресінням сердечно вітаю всіх православних християн Кам’янеччини. Переконаний, що розділення між нами, які штучно привнесені ззовні, будуть подолані, і крок за кроком у мирі та любові всі православні нашого району об’єднаються навколо Київського престолу в єдиній помісній Українській Православній Церкві під омофором нашого Предстоятеля митрополита Епіфанія.

Благочинний Кам’янець-Подільського району Хмельницької єпархії ПЦУ, настоятель Петропавлівського храму, військовий священик, капелан Кам’янець-Подільського гарнізону, протоієрей Олександр ЦІСАР.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар