БІБЛІОТЕКА ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ СУТТЄВО ОНОВИЛАСЬ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

31 березня відбулася урочиста передача книг Кам’янець-Подільському ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою в межах проєкту «Бібліотека Сержанта», за підтримки Українського культурного фонду (УКФ), видавництва «Наш Формат» і громадської організації «Реформація».

Як розповіла координаторка проєкту Антоніна Артамонова, сучасна людина отримує інформацію переважно з телевізора та інтернету, це створює простір для маніпуляцій і різних фейків. Тоді як для майбутніх військових неприпустимо бути під чужорідним інформаційним впливом, вони мають уміти формувати власну критичну думку. Тому ГО «Реформація» в межах уже існуючого проєкту «Бібліотека Сержанта» вирішила наповнити 7 книгозбірень військових навчальних закладів актуальною і розвиваючою літературою. Для цього громадська організація звернулась до УКФ з відповідним проєктом і перемогла у конкурсі, отримавши фінансування на 80% від необхідного з державного бюджету (інші 20% за умовами конкурсу мають бути власні кошти). У минулому році завдяки внескам небайдужих українців вдалося наповнити бібліотеки ще двох навчальних закладів. І от настала черга Кам’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Одна бібліотека – це 250 найменувань книг від різних видавців (кожної по три примірники). Це професійна, мотиваційна, психологічна, художня література. За допомогою цих книг ліцеїсти навчаться розуміти психологію ворога, опанують військову стратегію і тактику, ознайомляться з історичним досвідом країн-учасниць військових конфліктів, дізнаються про важливі факти біографій військових героїв минувшини й сучасності, а також підвищать загальний рівень знань з суспільнознавчих дисциплін.

«Ми хочемо, щоб з ліцеїстів та курсантів виросла майбутня військова еліта України», – наголосила координаторка проєкту.
Також у стінах ліцею відбулася зустріч ліцеїстів з музикантом, колишнім фронтменом гурту «Тартак» Олександром Положинським та ветераном АТО Валерієм Чоботарем. Ці люди є справжніми адептами читання, тому надихали слухачів не тільки розповідями про бойовий та творчий досвід, але й переконували в тому, що читання якісної літератури важливе для саморозвитку та побудови успішної кар’єри. На жаль, через карантин і дистанційне навчання далеко не усі ліцеїсти змогли відвідати захід.

Валерій Чоботар – людина всебічно розвинута, спортсмен, колишній військовий і тренер з фрі-файту, а тепер ще й психотерапевт, який допомагає ветеранам україно-російської війни в реабілітації, розповів присутнім, що читання – це не тільки підвищення професійного рівня і покращення якості життя, але й, якщо тема книжки цікавить читача, відпочинок і певний тип психотерапії, яку він, крім іншого, рекомендує у своїй практиці. Музикант і шоумен Олександр Положинський порадив читати, оскільки це розвиває критичне мислення і мову, а вміння добре говорити є однією з головних передумов кар’єрного зросту. Також музикант дав декілька ідей для гарної промови: потрібно перш за все розбиратися в темі, з якою виступаєш і концентруватись не на формі виступу, а на його змісті.

На завершення начальник ліцею Олександр Рощук і бібліотекар Марина Ползюкова подякували за такі цінні подарунки гостям, які з ними приїхали.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар