А лимони то… з Гуменець!

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Попри поважний вік, в очах Ганни Андріївни ЧОРНОБРИВОЇ завжди виграють сонячні зайчики, а на вустах сяє посмішка — така вже вона відкрита й привітна людина. Жінка, яка не звикла ні на що скаржитися. Вона просто живе, як живеться, як Бог дає, знаходячи в простих речах радість буття.

А було в житті Ганни Андріївни всього. Зовсім молодою, ще в 15 літ пішла на роботу. Почала працювати бухгалтером у колгоспній конторі, а на пенсію вийшла поважною людиною — економістом збуту Кам’янець-Подільського алебастрового заводу. В трудовій книжці Ганни Чорнобривої значиться, що її стаж не переривався аж цілих 40 років. У Гуменцях Ганну Андріївну шанують за її працьовитість, гарну вдачу та вміння протистояти життєвим незгодам. Ось і нещодавно на урочистостях з нагоди Дня села голова Гуменецької сільської ради об’єднаної територіальної громади Інна Абдулкадирова відзначила нашу героїню як одну із найповажніших мешканок громади та вручила їй цінний подарунок.

Разом із чоловіком Віктором Мар’яновичем Бетлінським, який відійшов у вічність три роки тому, народили й виховали сина Сергія. Наразі він вчителює в Гуменецькому НВК. Радіє Ганна Андріївна й онукам: 28-річний Андрій закінчив ПДАТУ, зараз поїхав на заробітки, а 20-річна Олена здобуває в одному з польських університетів фах косметолога. Тож можна сказати, що головну місію свого життя — плідно потрудитися на благо суспільства та залишити по собі гідне потомство — Ганна Чорнобрива з честю виконала.

Проте сидіти склавши руки ця жінка не вміє. Порається на городі, по господарству, тримає курей і поросят. Також вирощує в себе вдома аж чотири монстери (це такі крупні тропічні рослини з лапатим листям, що використовуються для дизайну великих офісних приміщень). А ще — що б ви думали? Лимони! Колись, півтора десятки років тому, вона придбала й посадила в землю два паростки лимонних деревець. І з того часу закохалася в них. Дерева вже вигналися більш ніж по два метри у висоту й родять Ганні Андріївні на радість. Вона ж ретельно дбає про своїх улюбленців, щомісяця підживлюючи їх курячками. Влітку обов’язково виносить на подвір’я, поближче до сонечка. Видно, добре ведеться рослинам у Ганни Андріївни, бо вони щороку щедро віддячують добром своїй хазяйці. Жінка розповідає, що цьогоріч з одного лимона зібрала аж 33 плоди. Інший же наразі рясно цвіте, тож і з нього очікується гарний урожай цитрусових.

— Ганно Андріївно, що робите з плодами? Може, продаєте? — всміхаюся.

— Та що ви! Людям віддаю. Нехай поп’ють чаю з лимоном. Це ж вітаміни!

Наталя КАМІНСЬКА.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар