Стрітенська свічка — коли освячувати, та коли потрібно запалювати, щоб отримати захист

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Всі люди відзначають Стрітення Господнє – 15 лютого. Цього дня було заведено освячувати воду та свічки. Говорять, що ці дві речі мають однакові цілющі властивості, допомагають людині у важкі часи.

Традиційним обрядом в цей день вважалося робити хресний хід. Люди йшли та в руках тримали запалені свічки. Ці свічки потім захищали від блискавки.

Таку Стрітенську свічу робили з натурального бджолиного воску. А сила її ховалась у молитвах. Саме така свічка приносила умиротворення та допомагала у труднощах.

Коли запалюють Стрітенську свічку?

  1. Для освячення житла, яка потім виконує функцію оберегу.
  2. Запалюють на великі церковні свята.
  3. Під час хвороби запаліть свічку та прочитайте молитву.
  4. Під час сварок у домі.
  5. Коли тяжко хворий доживає свої лічені дні, для полегшення його страждань. Свічку померлому ставлять у схрещені на поясі долоні – означає, що пішов з життя праведником. А якщо вмирали відьми – брали свічки, три штуки та переливали свяченою водою тричі хрести. Таким способом уберігали себе від появи відьом з того світу.
  6. Від переляку малим дітям Стрітенською свічкою обсмалювали трохи волосся в області – лоба, вух та потилиці. Цей умовний хрест слугував оберегом від ураження грозою та безглуздої гибелі.

Ця свічка служила помічницею під час пологів, допомагала тяжким хворим. При зубних болях – рекомендували гризти свічу. Задимлювали  приміщення під час епідемій, домашній скот перед вигоном на пасовисько. Просто брали з собою, бо вона приносить щастя.

Ходили такі плітки, що коли в церкві під час богослужіння згасне свічка, значить та людина помре. А якщо віск капне на долоні – добробут і злагода будуть супроводжувати цілий рік.

Джерело: https://ulyublena.com/

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар