Чорнокорінь від мишей

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Окрім шкоди, яку завдають миші в помешканні людей, вони ще й вороги бджіл. Зазвичай до вулика гризуни потрапляють крізь льоток, вентиляційні отвори та щілини в даху. Іноді прогризають дно чи стінки вулика.

Всередині вулика миші селяться в подушці або навіть у гнізді серед медових стільників. Живляться медом, пергою і загиблими комахами.

Присутність мишей, писк, а також специфічний запах дуже непокоять бджіл під час зимівлі. Зайве збудження комах призводить до їх загибелі. Крім того, миші жують запасні стільники і отруюють їх свом запахом.

Виявити мишей у вуликах можна за підмором, від якого залишаються тільки частини — голівка, ніжки, крильця і окремі шматочки хітину, а також за мишачим послідом.

Щоб запобігти лиху, у вулику слід затулити всі щілини та отвори густою металевою сіткою чи жерстю. Льоток закривають пилкоподібною зубчастою решіткою.

Існує й народний спосіб відлякування гризунів од вулика. Потрібно біля льотка всередині вулика покласти сухий корінь рослини під назвою чорнокорінь. Запаху цієї рослини миші бояться більше, ніж кішку, стверджують досвідчені пасічники.

 

Додати коментар