Чорнокорінь від мишей

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Окрім шкоди, яку завдають миші в помешканні людей, вони ще й вороги бджіл. Зазвичай до вулика гризуни потрапляють крізь льоток, вентиляційні отвори та щілини в даху. Іноді прогризають дно чи стінки вулика.

Всередині вулика миші селяться в подушці або навіть у гнізді серед медових стільників. Живляться медом, пергою і загиблими комахами.

Присутність мишей, писк, а також специфічний запах дуже непокоять бджіл під час зимівлі. Зайве збудження комах призводить до їх загибелі. Крім того, миші жують запасні стільники і отруюють їх свом запахом.

Виявити мишей у вуликах можна за підмором, від якого залишаються тільки частини — голівка, ніжки, крильця і окремі шматочки хітину, а також за мишачим послідом.

Щоб запобігти лиху, у вулику слід затулити всі щілини та отвори густою металевою сіткою чи жерстю. Льоток закривають пилкоподібною зубчастою решіткою.

Існує й народний спосіб відлякування гризунів од вулика. Потрібно біля льотка всередині вулика покласти сухий корінь рослини під назвою чорнокорінь. Запаху цієї рослини миші бояться більше, ніж кішку, стверджують досвідчені пасічники.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар