7 ВАЖЛИВИХ ПРАВИЛ ДОГЛЯДУ ЗА ПЕРЦЕМ НА ГОРОДІ ТА У ТЕПЛИЦІ
Щоб отримати гарний врожай перцю, варто правильно за ним доглядати.
Солодкий перець вирощують багато городників, проте багатим урожаєм цього овоча можуть похизуватися не усі. Для того щоб звести усі втрати до мінімуму і отримати гідний результат, вам треба дотримуватись певних правил.
Серед городників перець вважається досить вимогливою культурою. Багато у чому, звичайно, вибагливість цього овоча пояснюється теплолюбністю, однак було б неправильно скидати з рахунків і значення агротехніки. Отже, яких саме правил вирощування перцю потрібно дотримуватися, щоб наприкінці сезону отримати рясний урожай.
Доглядайте за перцем, виходячи з особливостей його сорту і місця зростання
Ще на етапі планування посадок вивчайте інформацію про те, які сорти і гібриди перцю найкраще підходять для вирощування у вашому регіоні, та враховуйте, що заходи з догляду за рослинами у відкритому і захищеному ґрунті можуть відрізнятися.
Так само можуть відрізнятися і вимоги різні сортів овоча до процесу формування. Низькорослі рослини, наприклад, легко можуть обійтися і без нього, у той час як під час вирощування їх високорослих родичів формуванням доведеться займатися.
Намагайтеся надавати перевагу сортам, які були виведені для вирощування саме у вашому регіоні, і купуйте посівний матеріал тільки у перевірених виробників! Уважно вивчайте вибрані сорти і враховуйте те, що для висадки у теплиці і у відкритий ґрунт потрібно відбирати відповідний посівний матеріал.
Сорти і гібриди перцю для відкритого ґрунту: Арсенал, Баргузин, Біг Мама, Єрошка, Шибеник, Юнга, Буратіно F1 та ін. Сорти і гібриди для вирощування у теплиці: Абрикосова фаворитка, Атлант F1, Беладонна F1, Каліфорнійське диво, Ластівка та ін.
Слідкуйте за чистотою грядок
Оскільки місця у закритому просторі набагато менше, рослини доводиться розташовувати близько одна до одної. Тісне сусідство рослин і висока вологість є основними факторами ризику розвитку та швидкого поширення різних хвороб. Саме тому важливо своєчасно прополювати посадки і позбуватися непроханих зелених “гостей”.
Іноді трапляється, що на територію, яку ви виділили для вирощування однієї культури, “проривається” інша. Якщо так вже сталося, що поруч з вашими перцями оселилася інша “порядна” рослина, не поспішайте позбуватися її.
Так, наприклад, цибуля й часник допоможуть відлякати шкідників та придушать ріст і розвиток хвороботворних бактерій, а волошки, чорнобривці, коріандр, котовник, майоран, пижмо і чебрець притягнуть до рослин комах-запилювачів.
Цікаво, що корисними для вашого врожаю можуть стати і бур’янисті трави. Так, наприклад, кропива, ромашка і кульбаба сприяють швидкому достиганню овочів. Якщо у теплиці з перцем мешкають кілька примірників цих рослин, є сенс відкласти боротьбу з ними до кінця сезону, коли ви вже встигнете зібрати весь урожай.
Приділяйте час формуванню кущів
Формування куща дозволяє спрямувати усі сили рослини у правильному напрямку. Якщо цього не зробити, перець почне витрачати поживні речовини на нарощування зеленої маси, а не на утворення зав’язей, коли така необхідність дійсно з’явиться. Основні етапи формування кущів перцю:
- Коли на розсаді з’являються перші квіти, їх видаляють для того, щоб молода рослина витрачала поживні речовини на зміцнення куща.
- Щойно висаджена у ґрунт рослина адаптується до нових умов, розпочинайте формування кущів. Для цього видаліть усі нижні пагони до першої розвилки, а разом з ними обережно відокремте від стебла і коронну квітку.
- Скоротіть кількість зав’язей до 20 на кущ, щоб рослина не витрачала свої сили на “зайві” плоди.
- Щоб останній урожай перцю встиг повністю достигнути, наприкінці серпня видаліть усі нові квітки.
Проводьте регулярну профілактику появи хвороб і шкідників
Регулярно оглядайте висаджені у ґрунт рослини на наявність перших ознак хвороби або появи шкідників. Зверніть увагу, що застосування тих чи інших препаратів багато у чому визначається не лише ступенем зараження рослини, але і фазою розвитку перцю.
Так, наприклад, під час бутонізації діють за наступною схемою:
Через 10 днів після пересадки рослин на постійне місце обробіть кущі препаратом Актара згідно з інструкцією. Для профілактики хвороб (альтернаріоз, фітофтороз та ін.) скористайтеся розчином Фітоспорину-М.
Якщо ви помітили недобре на ранніх етапах, то вам допоможуть відвар полину (3 кг свіжої трави на 10 л води кип’ятять протягом 20 хвилин) або біопрепарати (Бітоксибацилін, Лепідоцид та ін.).
Якщо справа встигла зайти надто далеко і впоратися зі шкідниками за допомогою традиційного тютюнового пилу все ж таки не вдалося, на допомогу прийде “важка артилерія”: Алатар, Герольд та ін.
У боротьбі з колорадскими жуками допоможуть Айвенго, Шарпей, Бусідо, Жукоїд, Інта-Ц-М та ін. Для обробки від павутинного кліща застосовують Антикліщ, БіоКілл, Фітоверм та інші препарати.
Своєчасно підгодовуйте рослини
Систематичне підживлення — запорука гідного врожаю. Дефіцит поживних речовин призводить до “витягування”, уповільнення зростання і зниження врожайності, не кажучи вже про те, що слабким рослинам складніше протистояти різним хворобам.
Незалежно від того, використовуєте ви промислові добрива або намагаєтеся обійтися органікою, пам’ятайте про те, що перевищення дозування може нашкодити або навіть стати фатальним для рослин.
На кожному етапі свого розвитку перець потребує різних добрив.
Не допускайте пересихання ґрунту
Поливають перець вранці у період з 9 до 11 години дощовою або відстояною теплою водопровідною водою під коріння, стежачи за тим, щоб рідина не потрапляла на листя. Роблять це кожні 4-6 днів залежно від стану ґрунту. Слідкуйте за тим, щоб він не пересихав і не вкривався кіркою.
Однак не варто забувати і про те, що перець полюбляє легкий і пухкий ґрунт, тому у жодному разі не можна допускати застою вологи. Для цього наступного дня після поливу розпуште ґрунт, у якому зростає перець, паралельно позбуваючись бур’янів.
Під час вирощування перцю у теплиці або парнику не забувайте про провітрювання, однак при цьому стежте за тим, щоб не було протягів. Якщо ж на вулиці встановилася дуже спекотна погода, полегшити життя рослинам можна, знявши плівку з одного боку теплиці.
Замульчуйте ґрунт
Використання мульчі має цілий ряд переваг. По-перше, вона допомагає землі завжди залишатися пухкою, по-друге, перешкоджає зростанню бур’янів, і по-третє, допомагає зберегти вологу, а, це означає, що й заощаджує час, який вам довелося б витратити на полив рослин.
При цьому не забувайте кожні 3-4 тижні регулярно оновлювати шар мульчі у міру її просідання.
Незважаючи на те що перець вважається примхливою культурою, багатий урожай цього овоча збирають багато городників. Дотримуйтесь наших порад, і ви приєднаєтеся до них!
Джерело: https://ukr.media
Спасибо за информацию.
Именно тут подобрано лучшее с такого, что сегодня я смотрел