Показали приклад

Автор: | Опубліковано Політика Немає коментарів

Питання підвищення ефективності соціальної роботи з прийомними сім’ями, дитячими будинками сімейного типу, опікунами, піклувальниками, особами з числа дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, та вивчення досвіду роботи Кам’янець-Подільського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо діяльності фахівців із соціальної роботи зібрали керівників соціальних служб Хмельницької області на семінар-навчання, який відбувся 19 липня в приміщенні РДА. В заході взяли участь т.в.о. заступника голови ОДА Валерій Олійник, очільники району Василь Сукач та Борис Бец, заступник міського голови Вадим Савчук, директор Хмельницького обласного ЦСССДМ Тетяна Власюк.

Ще з початку засідання кут діалогу змістився до обговорення базової проблеми — збереження посад фахівців з соціальної роботи на місцях та пошук шляхів грошового гарантування їхньої діяльності, що гостро постало в умовах децентралізаційних процесів.

– На скорочення центрів ми не підемо, — переконував присутніх Валерій Олійник. – Вже нині ця система переживає кадровий голод: згідно з плануванням, в області повинно працювати 416 соціальних працівників, та наразі маємо лише 233. Куди далі різати?

Пріоритетним завданням для обласного керівництва є напрацювання нових моделей діяльності центрів та способів їх фінансового забезпечення, зокрема недопущення занепаду інституту соціальних працівників в новоспечених об’єднаних територіальних громадах.

У цьому напрямку, за словами Валерія Цезаровича, показовим є наш район, де кадрової рівноваги в районному ЦСССДМ вдалося досягти завдяки злагодженій співпраці районного та місцевих бюджетів, а також бюджетів ОТГ.

Кам’янецький варіант презентував голова РДА Василь Сукач. Згідно з ним, районний бюджет фінансує діяльність 7 спеціалістів, на утримання своїх соціальних працівників делегують власні кошти 15 сільських рад та ОТГ.

–  У нас проблем з кадрами немає, — зазначив Василь Сукач. — Повністю усвідомлюємо, що фахівець із соціальної роботи в селі стоїть поряд з лікарем, дільничним тощо. Немає людям з ким поділитися своїми бідами, ніхто не прийшов, не запитав: «Як ся маєш?» — чекайте соціального бунту. Тому, щоб у селі був спокій, «воюємо» за своїх соціальних працівників. Єдине, з чим не можу змиритися, — це мізерна заробітна плата спеціалістів.

Підтримав думку Василя Олександровича й Борис Бец, який переконаний, що соціальні працівники в громадах мають бути обов’язково, адже завдяки їм вдається контролювати соціальну ситуацію на місцях та знижувати соціальну напругу. Борис Борисович висловив переконання, що й надалі Кам’янець-Подільський ЦСССДМ працюватиме й фінансових питань щодо його існування не виникатиме.

Про оптимізацію міського центру на засіданні говорив заступник міського голови Вадим Савчук. За його словами, дефіцит бюджету змушує рахувати кожну копійку, тому тут розглядається питання часткового скорочення штату.

У ході заходу до обговорення долучилися та поділилися місцевим досвідом представники соціальних служб з інших регіонів області.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар