Хто у фаворитах, хто в аутсайдерах на Кам’янеччині

Автор: | Опубліковано Політика Немає коментарів

81% виборців 193 виборчого округу мають намір взяти участь у голосуванні до ВРУ, ще майже 18% вагаються, чи витрачати на це свій час, і тільки 0,9% категорично проти походу на дільницю. Такі цифри наводить Інститут політичних та соціологічних досліджень (Київ), котрий з 2 по 7 липня провів опитування політичних симпатій міста, Кам’янець-Подільського та Новоушицького районів. Вивчалася думка 1200 респондентів віком від 18 років і не старше 60-ти.

Якби перегони відбулися у цю неділю, то б переконливу перемогу на окрузі здобула партія «Слуга народу» з 33,6% підтримки. За нею слідує «Опозиційна платформа – За життя» – 8%, а закриває трійку лідерів ВО «Батьківщина» – 7,4%. Далі розмістилися партія «Голос» (7,2%), «Європейська солідарність» (6,3%), ВО «Свобода (5,5%)», «Радикальна партія Олега Ляшка» (4,5%), «Сила і честь» (2,4%), «Громадянська позиція» (0,8%), «Самопоміч» (0,5%). Майже 24% опитаних ще не визначилися.

Бажання людей освіжити владу рухають їх підтримати пропрезидентську партію, чим закріпити тріумф нового гаранта, забезпечивши тил у законодавчому органі. Водночас насторожує, що в цих прагненнях виборці не гребують віддати також перевагу опозиції, що дивиться в бік Росії.

Відмінний розклад сил складається за мажоритарною квотою. Кандидат від «Слуги народу» Ігор Марчук набирає 10,5%, і це друге місце. Гарний старт очевидно дають кольори Зе, однак наразі для перемоги цього недостатньо. Для 77,9% опитуваних важливо, аби депутат мешкав на Хмельниччині, а 76% заявили, щоб він був особистістю відомою та харизматичною на окрузі, незважаючи на партійну приналежність. Відповідно фаворитом рейтингу став діючий народний обранець Володимир Мельниченко із 25,9% довіри людей. Третім йде Михайло Посітко (6,6%), за ним Микола Жоган (4,3%), Олександр Попов (3,6%), Олександр Васільєв (2,6%), Віктор Худняк (1,7%), Василь Гаврилюк (1,4%), Вікторія Кохановська (0,8%), Дмитро Івахнюк (0,7%), Руслан Дудзяк (0,5%), Інна Савчук (0,4%), Андрій Шпак (0,2%), Станіслав Сморжевський та Дмитро Ткачук набирають по нулях.

За тиждень до виборів 40,6% кам’янчан та новоушівчан досі не визначилися, кому віддати свій вибір. За підсумками дослідження громадяни найбільше переймаються проблемами безробіття – 49,1%, ЖКГ – 16,8%, слабкої соціальної захищеності – 16,2%, а найдієвішим методом агітації назвали зустрічі з виборцями (48,7%), коли роздача «гречки» є переконливою для 0,4% виборців.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар