З репетитором чи без?

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

З 23 травня по 16 червня в Україні триватиме ЗНО-2017. В Українському центрі оцінювання якості освіти прогнозують, що цього року в зовнішньому незалежному оцінюванні візьмуть участь близько 250-260 тисяч випускників. Щодо додаткової сесії ЗНО, то вона розпочнеться 3 та триватиме до 12 липня. Її проходитимуть ті, хто не зміг взяти участь в основній сесії.

Позаяк часу до першого ЗНО обмаль, старшокласники в посиленому режимі готуються до тестування. Ми понишпорили в друкованих та інтернет-оголошеннях і з’ясували, в яку суму кам’янецьким батькам обійдеться підготовка випускника. Зазвичай педагоги беруть плату за 1 годину занять, при цьому мова може йти як про стандартну годину (60 хв.), так і академічну (45 хв.). Поспілкувавшись із низкою репетиторів, можемо узагальнити, що вартість освітніх послуг різниться й збільшується (в середньому на 10-30 грн.) у випадках, коли викладач з іншого регіону, навчання відбувається дистанційно, наприклад по скайпу, або з викликом репетитора додому до учня, у викладача наявний науковий ступінь або сертифікат, що підтверджує рівень володіння предметом, репетитор має вищий рівень кваліфікації тощо. Проте в нашому місті спостерігається певна конкуренція із надання освітніх послуг, особливо, коли мова йде про підготовку до ЗНО. Тому цін до небес майже ніхто не піднімає, як це спостерігається у великих містах, наприклад Києві, Одесі, Харкові або ж Дніпрі.

Отож, найбільш затребуваним предметом є англійська мова. Середня вартість години занять з іноземної становить 50-80 грн., дуже рідко – 100 грн. Серед пропозицій трапилася й така, коли репетитор пропонує півторагодинне заняття лише за 70 грн./год. Тобто все індивідуально. Та й про ціну можна домовитися, якщо свої послуги пропонують студенти старших курсів ВНЗ.

Вартість репетиторства з української мови та літератури, російської мови стартує від 50-70 грн./год. Аби вдосконалити румунську, педагог за годину заняття просить 100 грн.

Щоб підготуватися до ЗНО з біології, за урок треба викласти 50 грн./год., хоча нам вдалося знайти таку ж пропозицію навіть за 40 грн./год. Знання з історії, географії можна здобути від 50 грн./год. Аналогічна ситуація і з точними науками. Так, 1 година заняття з репетитором з математики і фізики вартуватиме щонайменше 70 грн.

З розвитком високоінтелектуальних технологій все більше українців віддають перевагу дистанційному навчанню, наприклад по скайпу. Це досить зручно й економно. Так, за один он-лайн урок з німецької чи англійської мов, що в середньому триває 50 хв., потрібно викласти як мінімум 120-385 грн. Проте, зауважують репетитори, ціна залежить від пакету знань, вірніше від кількості занять, оплачених наперед. При цьому первинні навики учня не впливають на цінову політику.

Ольга ОЛІЙНИК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар