В ДНЗ “Подільський центр ПТО” створено навчально-практичний центр світових стандартів

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

Гарний подарунок напередодні Нового року отримав професійно-технічний заклад, який очолює Михайло Рущак, хоч ще донедавна державних коштів вистачало тільки на зарплатню, стипендії та оплату комунальних послуг.

І ось за рішенням Уряду було виділено 100 мільйонів гривень на покращення матеріально-технічної бази ПТО, з яких 559 тисяч призначалися для створення навчально-практичного центру з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» в ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти». Непросто було освоїти цю суму прозоро (в нинішній економіці тому чимало перепон) і з максимальною користю, аби збудувати навчальний кабінет і відповідну майстерню за найновішими світовими стандартами. Неабиякі зусилля для цього доклали не лише адміністрація, а й майстри виробничого навчання, викладачі спецдисциплін, зрештою й учні, для котрих новостворений центр – шанс для підвищення якості навчання, а відтак і перспектива подальшого працевлаштування у престижних фірмах.

Тож і міський голова Михайло Сімашкевич, і народний депутат України Володимир Мельниченко, в минулому випускники ПТУ, високо оцінили новий, до слова, єдиний в області, структурний підрозділ, де навчатимуться не лише вихованці ДНЗ, а й надаватиметься допомога через опанування певними знаннями незайнятим верствам населення міста й району, врешті-решт, усім бажаючим обладнати власне житло самотужки в плані оснащення його каналізаційною чи водопостачальною, вентиляційною або ж опалювальною системами.

Форми навчання будуть різноманітними – курсове, дистанційне, консультативне, тощо. Щось на кшталт технічного лікнепу. У виступах гостей, зокрема, голови Спілки підприємців Леоніда Д’яконова, висловлювалася надія на більш високі можливості щодо професійного кар’єрного росту. Хороші враження залишились й у гендиректора фірми «Трансбуд» Володимира Мужила, котрий за першою професією є техніком із сантехнічного та вентиляційного монтажу.

Мабуть, ніхто не був більше проінформованим про складнощі на шляху до омріяного центру, аніж заступник директора департаменту освіти і науки ОДА Антоніна Харчук, яка у своєму зверненні до урочистого зібрання закликала кожного з присутніх (а до Кам’янця з’їхалися майже всі керівники профтехзакладів) висувати найсуворіші вимоги до себе, адже тільки через терни, через серйозну й нелегку повсякденну працю можна досягти значних успіхів, з чим важко не погодитися.

Елла МІТЬКЕВИЧ, методист ДНЗ «Подільський центр ПТО».

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар