На часі – фінал навчального року

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

У час, коли в усіх загальноосвітніх навчальних закладах лунають останні дзвінки, проводяться шкільні лінійки, витанцьовуються випускні бали та складаються випускні іспити, важливо знати, з якими результатами прийшли до фінішу випускники Кам’янеччини 2011-2012 навчального року. Про це ми спілкувалися з начальником відділу освіти райдержадміністрації Оленою ПРОНОЗЮК.

– Наразі в нашому районі готуються до випуску 264 випускники (враховуючи також і тих учнів, які закінчили навчання екстерном). Якщо ж брати до уваги лише одинадцятикласників, то їх нараховується 240. Вони – гордість шкіл Кам’янеччини.

Упевнена, що всі випускники навчальних закладів району, маючи гарний фундамент основ наук, зможуть адаптуватися, творчо самореалізуватися й добитися значних успіхів. Адже вони разом з батьками й учителями пройшли довгий і тернистий шлях по неосяжній Країні знань.

Що стосується результатів навчального процесу 2011-2012 року, то вони мене тішать. Сподіваюся, що 25 випускників нашого району отримають золоті медалі, 2 – срібні. Зважаючи на великий потенціал інтелектуальних здобутків, не залишається жодного сумніву, що кожний з них знайде себе в нелегкому житті.

Я розумію педагогів: їм важко розлучатися зі своїми вихованцями, яких вони плекали впродовж багатьох шкільних років і які неодноразово доводили свої знання на районних та обласних олімпіадах, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, конкурсах МАН. Безумовно, всі медалісти нашого району – надзвичайно ерудовані юнаки й дівчата, обдаровані, мудрі та розумні. Але хочеться відмітити кращих з кращих, які мають найліпші показники на обласному рівні. Це такі випускники навчальних закладів, як Юлія Безродна (Китайгородська ЗОШ І-ІІІ ст.), Антоніна Хаснуліна (Чабанівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Віра Михальська (Нігинська ЗОШ І-ІІІ ст.), Сергій Казик (Ходоровецька ЗОШ І-ІІІ ст.), Роман Малик (Дерев’янська ЗОШ І-ІІІ ст.).

Щодо зовнішнього незалежного оцінювання, то гадаю, що нині учні готові до нього краще, ніж у попередні роки. У нас побільшало переможців обласних олімпіад. Так, торік на Кам’янеччині було 13 призерів, цьогоріч – 16. До того ж, за попередніми показниками ЗНО, учні серйозно підготувалися до нього. Тому ми віримо, що в житті вони досягнуть якнайкращих результатів.

Порадували й 554 випускники 9-х класів. Очікуємо, що 40 з них мають отримати свідоцтва з відзнакою. Звісно, це за попередніми результатами, та ми сподіваємося, що учні не підведуть і виправдають наші надії. З 14 травня в них почалися державні іспити. Гадаю, 90% з них підуть навчатися в загальноосвітні заклади.

У перспективі на 2012-2013 рік прогнозується 451 першокласник. Варто відмітити, що загалом у нашому районі всі школи заповнені першокласниками, за винятком Збручанської школи І-ІІ ступенів, де не набрано жодного першачка.

Відрадно також, що сьогодні кількість дітей у дитсадочках зросла. Зокрема, наповненістю малятами радують дитсадочки Довжка, Слобідки-Рихтівської, Вербки, Нігина, Сахкаменю, Великої Слобідки.

Ольга ОЛІЙНИК

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар