З букетом пахучих півоній…

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

«Дзень-дзелень, дзень-дзелень…», – востаннє в цьому навчальному році співає свою пісеньку шкільний дзвінок у школах Кам’янеччини. На когось ця мелодія навіває радість, бо позаду – напружена підготовка до контрольних та самостійних робіт, здача екзаменів, після котрих настають такі довгоочікувані канікули, а для когось шкільний дзвоник дійсно лунає востаннє, адже попереду – навчання у вишах і доросле життя.

Ця травнева подія нікого й ніколи не залишає байдужим. І навіть зараз, коли я вже назавжди попрощалася з учнівською лавою, в цю пору мене охоплюють ностальгічно-тремтливі спогади з дитинства. Немов знову, як «…надцять» літ тому, я стою на урочистій лінійці з букетом пахучих півоній у руках…

ОХ, ЦЕ ЄВРО

Нагода ще раз відчути себе в такій ролі випала мені 25 травня, коли я разом із першим заступником голови райдержадміністрації Ніною Фабіянською побувала в Гуменецькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія». Цьогорічний останній дзвінок в усіх школах країни став особливим, і виною тому – проведення футбольного чемпіонату ЄВРО-2012, через котре випускні класи були змушені здавати шкільні екзамени значно раніше традиційних термінів. Тому-то на майданчику перед школою якось по-сирітськи пустувало звичне місце одинадцятого класу, для котрого останній дзвінок пролунав ще в середині місяця. Не було і їхніх батьків, які зазвичай зі сльозами на очах стиха зітхають у передчутті нових випробувань, котрі їм доведеться пройти разом зі своїми чадами. Недарма ж кажуть: «Великі діти – великі проблеми».

– Незвично якось без них, все зовсім по-іншому, – зізнається директор навчального закладу Ліна Пазюк. – Хоч у школі навчається 179 учнів, проте без випускного класу здається, що їх зовсім мало. Відрадно, що практично 80% учнів продовжать навчання в десятому класі. Я задоволена успішністю наших школярів, у цьому році вони показали високі знання на районних та обласних предметних олімпіадах і навіть на всеукраїнському рівні.

На підтвердження слів директора, один за одним із доволі товстого стосика розходилися похвальні грамоти та подяки для юних мешканців Гуменець. Не забули відзначити не лише найкращих у навчанні та спорті, але й переможців і активних учасників конкурсів художньої самодіяльності. Високий рівень знань з багатьох дисциплін показують учні різних класів. Славиться школа й глибоким опануванням іноземних мов, котрих тут вивчають аж дві – німецьку та англійську.

Незвичайним освітнім закладом НВК є ще й тому, що навчання тут проводиться за двома напрямками – загальноосвітнім та гімназійним. Учні, навчаючись у 10-11 класах, отримують додатково ще й документ про закінчення будівельного ліцею за спеціальністю «штукатур-лицювальник». Договір із цим навчальним закладом діє вже шостий рік. Тож Ліна Олександрівна не втрималася, щоб не похвалитися ремонтами холу та багатьох кабінетів, виконаних руками учнів.

Від імені голови райдержадміністрації школярів привітала Ніна Фабіянська. Вона висловила вдячність педагогам Гуменецького НВК за їхню працю, терпіння та науку. Побажала їм, батькам і учням міцного здоров’я, а також фінансової можливості оздоровити дітей і підготувати їх до нового навчального року. Також Ніна Францівна подякувала технічному персоналу, який своєю працею супроводжував школярів протягом навчального процесу.

– Саме завдяки їм у вас чудова, світла школа, котра є окрасою всієї Кам’янеччини, – зазначила заступник голови РДА. – А невдовзі тут стане ще комфортніше. Найближчим часом, за рахунок коштів із районного бюджету, розпочнеться будівництво каналізаційних мереж у школах району, а також у них будуть відремонтовані по три класи. Для Гуменецького НВК на сесії районної ради були виділені кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на заміну внутрішньої системи опалення. Не можу вам обіцяти, що це буде зроблено до початку навчального року, проте до опалювального сезону ми забезпечимо навчальний заклад теплом. За підтримки депутата обласної ради Володимира Мельниченка найближчим часом на території школи буде функціонувати бювет питної води. Також завдяки його сприянню всі школи району отримали в подарунок по 100 квитків у кінотеатр «Сінема» та путівки в санаторій «Україна» (с.Маків).

Відвідали останні дзвінки в школах і інші представники районної влади. Щирі й теплі слова привітань линули від керівників і головних спеціалістів відділів і управлінь райдержадміністрації та райради. Голова райдержадміністрації Михайло Желізник відвідав загальноосвітню школу І-ІІ ступенів у Лісківцях, його заступник Павло Довгопол – Абрикосівську ЗОШ І-ІІ ст., голова районної ради Іван Романчук взяв участь в урочистій лінійці Заліської-1 загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

DVD – НА 75-РІЧЧЯ

Останні шкільні дзвоники минулої п’ятниці відбулися й у загальноосвітніх навчальних закладах міста. Міський голова Михайло Сімашкевич разом зі своїм заступником Василем Сукачем відвідали НВК №9, котрому в ці дні виповнилося 75 років.

Виступаючи перед присутніми Михайло Євстафійович сказав: «Сьогодні в нас подвійне свято, адже проводжаємо в доросле життя нове покоління, а також святкуємо 75-ту річницю з дня заснування школи, єдиної в Україні за своїм статусом та унікальністю. Естетичне виховання дітей, безумовно, є пріоритетним напрямком у формуванні культури нації. Адже тільки спільними зусиллями можна виховати нашу молодь – майбутнє України – в дусі поваги й любові до свого народу та його мистецтва. Тож щиро зичу всім міцного здоров`я, наснаги та успіхів. Випускникам – вдалого вибору майбутньої професії, а молодшим школярам – незабутнього літнього відпочинку».

На згадку про свято міський голова вручив колективу школи подарунок – DVD, а також відзначив грамотами виконавчого комітету кращих педагогів навчально-виховного комплексу.


УРА! КАНІКУЛИ!

Якось натрапила на вислів, що канікули – це той час, коли ти не знаєш, який сьогодні день тижня, яке число, але тебе це зовсім не хвилює. І дійсно, цей солодкий період із нашого дитинства можна охарактеризувати лише так, і ніяк по-іншому. Слово «канікули», що походить з древнього Риму і означає латинську назву зірки Сиріус, котра з’являється на небосхилі в найспекотнішу пору року, коли римський сенат йшов на відпочинок, відтоді й понині є довгоочікуваним та улюбленим для всієї дітвори.

Ось і 28 травня зірка Сиріуса зійшла над загальноосвітніми закладами Кам’янеччини – розпочали свою роботу 57 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей. Тривалість оздоровлення в них дітей становитиме 14 днів, з шестигодинним графіком роботи та вихідними по суботах і неділях. Як поінформувала головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Лілія Срібняк, протягом літнього періоду в районі планується забезпечити різними видами відпочинку та оздоровленням 3820 дітей.

– Із них 97 – учні Чорнокозинецької та Шустовецької ЗОШ, які входять до складу Чорнобильської зони. Вони будуть оздоровлюватися за рахунок Чорнобильського фонду. А от 234 учні району за кошти батьків та спонсорів зможуть відпочити в стаціонарних оздоровчих таборах Одеси, Карпат і Криму, – повідомила Лілія Олексіївна. – Головним нашим завданням є оздоровлення в першу чергу дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, постраждалих від впливу радіації, з багатодітних та малозабезпечених сімей, а також талановитих і обдарованих.

Ми разом із головним спеціалістом відділу освіти були запрошені на урочисте відкриття дитячого оздоровчого табору «Веселка» в селі Гуменці, де переконалися в усіх принадах літнього відпочинку. Під бурхливі оплески та святковий марш поряд із жовто-блакитним Державним прапором замайорів і барвистий стяг дитячого табору. Начальник закладу Оксана Стефанюк та голова ради табору Ірина Степусь зареєстрували загони учнів і заслухали їх девізи. Кого тут тільки не було: «Сонечко», «Капітошки», «Чомучки», «Козачата», «Червоні вітрила», «Дивосвіт», «Казкарі»… Загони різнилися і за віком, і за девізами, проте всіх їх поєднувало одне – прагнення якнайкраще показати себе й з приємністю провести ще декілька тижнів у стінах рідної школи. «Не сумуємо нітрошки, ми – веселі капітошки!», – декламував наступний загін, поки Ігор Чупрун, який забезпечував музичний супровід свята, готував сюрприз – музичний подарунок для начальника табору Оксани Стефанюк, яка якраз у цей день святкувала свої іменини.

Конкурси, пісні, розваги, дитяча дискотека – день був насичений святковими заходами. Навіть караоке в таборі провели. Його переможницею стала учениця 6-Г класу Анастасія Розумовська. Ті хто не полюбляє співати, а це в основному стосувалося хлопців, знайшли заняття до душі й собі – зміцнювали гарт своїх тіла й духу на сучасних тренажерах у спортивному залі, що ось уже декілька років діє в Гуменецькому навчальному закладі і є чи не єдиним у районі. Тож канікули в школярів мають пройти на славу, діти отримають як моральне, так і фізичне задоволення. І голодними не залишаться, бо коли ми прощалися із вихованцями школи, на них уже чекали гарячий суп, каша з ковбаскою та ягідний компот із печивом. Гарних канікул тобі, юна зміно Кам’янеччини!

Діна КУШНІР

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар