ЩЕПЛЮЮТЬ УСІХ ОХОЧИХ

Автор: | Опубліковано медицина Немає коментарів

Захворюваність на COVID-19 знову починає поступово зростати. Лікарі попереджають нас про небезпеку нового штаму, який більш агресивний за попередні. Тому вакцинація – це єдиний варіант захисту від коронавірусу та вироблення колективного імунітету, вважає директор міського Центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Кузняк.

За даними Центру наразі в місті вакциновано першою дозою 8514 осіб, повторне щеплення отримали 5265 осіб. Щеплення здійснюється чотирма вакцинами: Moderna, Phaizer, Coronavac та AstraZeneca.

Нагадаємо, у КНП «Центр ПМСД» КПМР працюють постійний пункт щеплень на базі амбулаторії сімейної медицини №4 по вул. Космонавтів, 8 (графік роботи з понеділка по п’ятницю з 10.00-13.00) і тимчасовий пункт щеплень на базі амбулаторії №6, що на вул. Героїв Небесної Сотні, 45 (понеділок і середа з 12.00-15.00, п’ятниця з 10.00-13.00). Щеплення проводиться вакциною Coronavac та AstraZeneca (ІІ щеплення). Ще один тимчасовий пункт функціонує на базі АЗПСМ №1 на вул.Миру, 2, який відчинений щочетверга з 12.00-16.00. Тут щеплення проводиться вакциною Coronavac.

У Центрі вакцинації за адресою Гагаріна, 54 (Будинок офіцерів) отримати щеплення можна вакцинами Moderna (з неділі по п’ятницю з 9.00-14.00) та Coronavac (щосуботи з 09.00-14.00).

– Щеплюють усіх охочих, – каже Тетяна Іванівна. – Для цього потрібно лише завітати до пункту щеплення і взяти з собою паспорт, а якщо відсутня декларація з сімейним лікарем – також ідентифікаційний код. За додатковою інформацією можна звертатися за телефонами: 9-02-08, 0974211616 або 0677991546.

– Щеплюють усіх охочих, – каже Тетяна Іванівна. – Для цього потрібно лише завітати до пункту щеплення і взяти з собою паспорт, а якщо відсутня декларація з сімейним лікарем – також ідентифікаційний код. За додатковою інформацією можна звертатися за телефонами: 9-02-08, 0974211616 або 0677991546.

Разом з тим директорка Центру розвіяла міфи, які найчастіше поширюються серед населення:

Фейк: Люди заразилися COVID-19 в результаті вакцинації.
Факт: Неможливо заразитися COVID-19 від вакцин, бо жодна з них не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу. Вакцини вчать нашу імунну систему розпізнавати та боротися з коронавірусом. Іноді цей процес може викликати такі симптоми, як лихоманка. Вони допустимі та є ознакою того, що організм створює захист від вірусу. Якщо невдовзі після вакцинації ви все ж отримали позитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щеплення вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього.

Фейк: Вакцини Pfizer і Moderna спричиняють сильний анафілактичний шок.

Факт: Насправді сильну алергічну реакцію після вакцинації фіксують лише в одному випадку на сотні тисяч вакцинованих. За даними Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США, протягом десяти днів зі старту в США масової вакцинації препаратом Pfizer/BioNTech зафіксували 11,1 випадку важких алергічних реакцій на мільйон введених доз. У більшості пацієнтів, які їх мали, у минулому була тяжка алергія на інші ліки. У США під час щеплень вакциною Modernа зареєстрували 2,5 випадки алергічних реакцій на мільйон доз.

А тим часом допоки дехто ще роздумує, вакцинуватися йому чи ні, статистичні дані щодо захворюваності на COVID-19 з кожним днем невпинно повзуть вгору.

Так, за інформацією Хмельницької облдержадміністрації, в області з початку пандемії зареєстровано 89356 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Одужали 87172 жителі, що складає 97,6 % від усіх підтверджених випадків. Кількість летальних випадків внаслідок ускладнень через COVID-19 в області – 1895.

Станом на 5 серпня зафіксовано 32 нових випадки інфікування подолян, зокрема 11 з них – на Кам’янеччині. Наразі в центральній районній лікарні госпіталізовано 39 хворих та 5 людей із підозрою. На звітну дату в Кам’янець-Подільському районі від початку пандемії заворіло 18807 осіб; з них лікуються – 144; одужали – 18214; летальних – 449 випадків.

Як повідомляє управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста, медики зареєстрували 57 домашніх осередків інфекції, в 17 сім’ях захворіло по двоє-троє людей.

Також встановлено, що двоє хворих нещодавно повернулися з-за кордону із Чорногорії та Туреччини.

Два випадки захворювання виявлено у гуртожитках, проведено дезінфекційні заходи.

За наданою інформацією, у місті за однією адресою зареєстровано 11 випадків захворювання, один з яких летальний. Медичне спостереження за контактними особами продовжується, також контролюється дотриманням ними самоізоляції.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар