ЯКУ КОРИСТЬ ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ОТРИМУЄ ВІД МУСКАТНОГО ГОРІХА

Автор: | Опубліковано медицина Немає коментарів

Мускатний горіх має багато корисних властивостей

Мускатний горіх — це спеція, яка походить з Індонезії. Їй здавна приписували властивості, які позитивно впливають на організм. Крім того, мускатний горіх часто використовують у гастрономії, оскільки він підсилює смак різних страв. Найчастіше його додають у соуси, випічку або просто посипають зверху їжу, але є ті люди, які полюбляють заварювати чаї і готувати настої з цим корисним продуктом.

Чим саме настільки корисна ця спеція? Перш за все тим, що у ній містяться вітаміни А, В і С, а також мінерали, такі як магній, фосфор, залізо і калій. Як бачите, цей продукт має високу поживну цінність. А ще він є просто джерелом корисних для здоров’я властивостей, про які ми розповімо вам нижче.

Захист печінки

Мускатний горіх має властивість боротися з гіперліпідемією, гіперглікемією, пошкодженням серцевої тканини, а також гепатотоксичністю. Хоча більшість досліджень проводилися на гризунах, вже можна точно сказати, що він дійсно ефективно захищає печінку від пошкоджень.

Крім того, завдяки вмісту монотерпенів, він також захищає нас від серцевих захворювань. Ці сполуки мають антикоагулянтні властивості, а тому є профілактикою таких проблем, як тромбоз.

Мускатний горіх допомагає полегшити симптоми подагри

Завдяки своїм болезаспокійливим і протизапальним властивостям він допомагає зменшити набряк суглобів і бореться з болем, викликаним хронічним запаленням. Знову ж таки, дослідження, які доводять даний факт, проводилися тільки на гризунах. Залишилося лише підтвердити цей самий ефект на людях.

Водночас протизапальні властивості мускатного горіха були добре вивчені і підтверджені випробуваннями на людях. Тому можна очікувати, що і його позитивний вплив за наявності подагри також буде незабаром доведений.

Його можна використовувати як скраб

Змішайте мускатний горіх з медом, щоб отримати ефективний засіб для лікування деяких проблем зі шкірою. Наприклад, ви можете застосовувати його у якості натурального скрабу, який видаляє мертві клітини і надлишок шкірного сала.

З іншого боку, ви можете додавати цю спецію у маски для обличчя. Такі косметичні процедури відмінно допомагають у боротьбі з прищами. Антисептичні та регенеративні властивості мускатного горіха роблять його ідеальним продуктом для проблемної шкіри.

Мускатний горіх може бути токсичним у великих дозах

Зловживання цією спецією (від одного до трьох горіхів) може викликати неприємні побічні ефекти. Річ у тім, що у ньому містяться ефірні олії, які є похідними алкілбензолу, терпенів і міристинової кислоти. Ці речовини можуть викликати нудоту, галюцинації, запалення і шок.

У деяких випадках мускатний горіх може викликати відчуття розслаблення, схоже на те, що відчувають під час вживання конопель. Однак найчастіше передозування тягне за собою зневоднення і біль у всьому тілі. Усі ці ефекти тривають більше 24 годин, а іноді навіть до 1,5 діб.

Не зовсім зрозуміло, яка з активних речовин мускатного горіха має найбільшу токсичність. Вважається, що міристицин під час окислення трансформується у більш водорозчинний метаболіт амфетамінового характеру.

У яких формах можна його знайти?

Ви можете купити мускатний горіх цілим, у порошку або у формі ефірної олії. Останню отримують шляхом перегонки мелених горіхів і використовують переважно у фармацевтичній та парфумерній промисловості.

Також він містить сполуки, що є цікавими для олеохімічної промисловості, і використовується у якості ароматизатора. Інша область застосування олії мускатного горіха — лікування ревматичного болю. Також вона зарекомендувала себе як екстрений засіб для зняття зубного болю.

З іншого боку, існує масло мускатного горіха. Воно являє собою напівтверду речовину коричневого кольору і на 75 % складається з триміристіну, який може бути потім перетворений на міристинову кислоту. Ця жирна кислота використовується у якості замінника какао-масла або для промислового мастила.

Підіб’ємо підсумок

Мускатний горіх — продукт, який широко використовується у гастрономії. Але крім свого органолептичного потенціалу він має певні властивості, які можуть бути корисними для здоров’я.

Хоча поки немає результатів випробувань на людях, які б повною мірою продемонстрували його переваги, за умови помірного споживання він може бути корисним за наявності різних проблем зі здоров’ям. Проте ця пряність не є “диво-засобом” від усіх хвороб. А ще за умови передозування мускатний горіх викликає небажані побічні ефекти.

Тому рекомендуємо вам вживати його з підвищеною обережністю, намагаючись не перевищувати рекомендовану добову норму. А якщо все ж таки ви відчуваєте, що вжили забагато цієї спеції, негайно зверніться до лікаря, щоб попередити появу більш серйозних проблем.

Джерело: https://ukr.media

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар