«Червона рута» підкорилася подолянам

Автор: | Опубліковано Культура Немає коментарів

Чи думав колись, у далеких 90-х, маленький сором’язливий хлопчик, що його захоплення музикою переросте в справу життя, а пісні гурту, котрий він створить разом з молодшим братом та друзями-однодумцями – зриватимуть шквал аплодисментів у глядацьких залах? Ні, мова не про якогось маститого фронтмена, кліпи якого практично цілодобово транслюють на музичних телеканалах, але хтозна, можливо й ця зірка, що не так давно запалала на подільській сцені, скоро збиратиме стадіони фанатів.

Заварили кашу…

Гурт « Банош», який гучно заявив про себе рік тому, виборовши лаври переможця під час свого першого спільного виступу у Вінниці, на обласному конкурсі-відборі Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», цьогоріч довів справу до кінця та привіз із фіналу фестивалю І місце.

Заварили кашу, себто “Банош”, добре відомі на Хмельниччині та далеко за її межами брати-музиканти Віталій та Роман Кукурудзи зовсім нещодавно, а саме 26 січня 2016 року, коли зібралися разом зі своїми друзями на першу репетицію гурту. Без перебільшення можна сказати, що творчий склад новоствореної музичної формації наповнився досить відомими обличчями та неабиякими талантами. Віталій Кукурудза (вокал, тексти пісень, сопілка, дримба, шейкер), Роман Кукурудза (тексти пісень, великий оркестровий барабан), Микола Сугак (бас-гітара), Володимир Ганін (труба) та Роман Чорпіта (гітара, бек-вокал) – ось той зірковий склад, який з перших хвилин перебування на сцені робить усе, щоб запалити зал та змусити його веселитись до розпашілих від аплодисментів долонь. Музика гурту, як говорять самі його учасники, вариться в українському і балканському фольку з додаванням спецій різних музичних стилів. Варто відзначити, що тексти та музика до всіх пісень є авторськими і не мають нічого спільного із каверами та переспівами чужих композицій.

Назустріч мрії – до Маріуполя

2011 року четверо музикантів “Баноша”, тоді ще в складі гурту “Забава Брас”, здобули на «Руті» в Києві третю премію, зробивши чималий крок назустріч своїй мрії – стати переможцем наймасштабнішого фестивалю країни. XV Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута–2017», який проводився з 6 по 10 вересня в Маріуполі, зібрав на своїй сцені 350 солістів і гуртів з кожної області України. «Рута» – єдиний всеукраїнський некомерційний музичний фестиваль, що ось уже впродовж 28 років формує українську молодіжну масову музику. 90% зірок сучасної української поп- і рок-сцени, виконавців бардівської, акустичної, танцювальної та іншої музики вийшли з лона “Рути-фест”.

– Знаково, що фестиваль вже двічі проводять саме на сході країни, адже саме там наразі творче життя суттєво занепало, а звучання української пісні, як ніде, актуальне й необхідне, – розповідає вокаліст та автор пісень гурту Віталій Кукурудза. – Війна не зламала місцевих мешканців, а навпаки відкрила очі на багато речей. Особливо для молоді. Вони жадають і прагнуть всього українського вже і зараз, і найпростіше це їм дати саме через культуру, подібні фестивалі, котрі об’єднують талановитих музикантів з різних куточків країни.

Спочатку Пономарьов, а тепер і «Банош»

«Банош», котрий представляв Кам’янець-Подільський та Хмельниччину в цілому, виконав чотири авторські пісні, слова та музику до котрих написали брати Кукурудзи – ліричні «Згуба» та «Самота», а також драйвові «Хулігани» та «До клубу». Гурт у прямому сенсі порвав на клапті глядацький зал.

– Колись, коли я ще малим слухав радіо «Промінь», де транслювали хіти популярних виконавців-переможців “Рути”, по-доброму заздрив їхньому успіху. Адже практично невідомі музиканти завдяки фестивалю блискавично перетворювалися на загальних кумирів української молоді, – розповідає про дитячу мрію співати на великій сцені Віталій. – Вся Україна співала “рутівський” репертуар “Братів Гадюкіних”, Андрія Миколайчука, “ВВ”, Ірини Білик та Олександа Пономарьова. До речі, наш земляк Сашко Пономарьов був єдиним представником Хмельниччини, який став лауреатом першої премії фестивалю «Червона рута». Тепер, за 24 роки, ми повторили його успіх і про наш співочий край знову заговорили.

Молоді музиканти із Хмельниччини з неперевершеною манерою виконання та надзвичайною харизмою підкорили глядацькі серця не одного маріупольця. Впевнена, що це тільки перші кроки «баношівців» на великій сцені й ми про них ще почуємо. А поки побажаємо удачі людям, в яких точно є Божа іскра.

Діна КУШНІР.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар