Нові назви старих вулиць
– Ви не підкажете, де знаходиться Червоноармійська?
– А такої в місті більше немає. Вам на Героїв Небесної сотні.
Невдовзі зникнуть з лиця Кам’янця ще десяток вулиць та п’ять провулків з «неправильними» назвами, що підлягають перейменуванню згідно із законом про декомунізацію. Нові варіанти «неугодних» назв, щодо яких депутати не змогли визначитися на минулій сесії, було розглянуто на засіданні депутатського клубу. Проаналізувавши висновки топонімічної комісії, пропозиції місцевих істориків та працівників музею, врахувавши історичні назви елементів інфраструктури міста, обранцям вдалося дійти до спільного знаменника та єдиновірних назв для більшості вулиць та провулків. На топонімічне доопрацювання було відправлено кілька версій вуличних новоімен. А двом вулицям – Ценського та Шмідта – взагалі пощастило бути викресленими зі списку «декомунізованих». Депутати мотивували це тим, що письменник Сергій Ценський та академік Отто Шмідт заслужили увіковічення за свою літературну та наукову діяльність і жодного стосунку до протилюдських злочинів комуністичного режиму не мали.
Якими ж новими вулицями вкриється топонімічна карта Кам’янця-Подільського? Остаточну крапку в цьому питанні депутати поставлять на майбутньому сесійному засіданні.
Значне фінансове навантаження на бюджет міста, спричинене децентралізаційною політикою держави, та перспективи формування міського бюджету на 2017 рік у разі прийняття зареєстрованих у Верховній Раді проектів бюджетних законів спонукали міського голову Михайла Сімашкевича просити народних обранців підтримати звернення до центральної влади, аби вона переглянула ті фінансові умови, в які потрапляють українські міста. За словами мера, було проаналізовано формування міського кошторису-2017, і тут «молочних рік» і «кисельних берегів» аж ніяк не передбачено. Матеріальний стан навпаки лише погіршиться, а додаткове навантаження на міський бюджет у новому році становитиме 109,9 млн.грн.
– Неправда, що в результаті децентралізації міста отримали великі кошти. Скоріше навпаки. Держава зі своїх плечей звалила на наші цілий перелік фінансових обов’язків та забезпечення окремих центральних програм, — зауважив Михайло Євстафійович. — Значний грошовий ресурс виділено на обласні центри, в них профіцит казни, а от у невеличких містах на кшталт Кам’янця ситуація не радує. Формула розрахунку наповнення місцевих бюджетів має суттєві недоліки. Європейські країни теж переживали період децентралізації, але у них на вищому державному рівні затвердили програму вирівнювання, тож наповнення бюджетів відбувалося майже пропорційно. Тому Асоціацією міст України було прийнято рішення про адресування звернень до керівництва країни щодо вирівнювання фінансового навантаження на міські бюджети. У випадку незадоволення наших інтересів нам доведеться позиватися на державу до суду, — змалював ситуацію міський голова.
Також члени депутатського клубу заслухали та обговорили інформацію про стан експлуатації котелень міста.
Юлія ЛІЧКЕВИЧ.