БІЛЬШЕ ЗАПИТАНЬ, НІЖ ВІДПОВІДЕЙ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Різні почуття охоплюють, коли доводиться говорити про Центральний міський стадіон ім.Тонкочеєва (далі ЦМС) у Кам’янці-Подільському.

Якщо ще на початку 1960-их років він займав близько 11 га землі, то після загарбань його території, починаючи із 2000 р. під комерційні, далекі від спорту об’єкти, у нього залишилося тільки 4,7 га. Добре там лише барам, магазинам та майбутньому житловому комплексу.

Тому спортивна спільнота міста із певною надією сприйняла спробу його «капітального» ремонту, що розпочався наприкінці 2019 року. Близько 90% фінансування мав забезпечувати Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР), а близько 10% – міський бюджет. Сам ремонт проходив неоднозначно. М’яко кажучи, в кінці 2019 підрядник – «Будремсервіс», розповідав, що він проклав під футбольним полем дренажні труби. За декілька тижнів він засипав їх щебенем.

Але на літо 2020 р. міська влада, не дуже пояснюючи чому, провела другий тендер на визначення нового підрядника. Ним став старий – «Будремсервіс».

Навесні 2020 р. із футбольного поля зрізали верхній шар грунту, щоб забрати той самий щебінь. Мовляв, поверх дренажної системи треба було прокласти труби поливної системи під футбольним полем. Начебто це і робили протягом вересня-жовтня 2020 р. Щоправда, виникло питання, чи уціліли при цьому ті самі дренажні труби, адже по них їздили вантажівками, заповненини землею.

Упродовж зими 2020-2021 рр на футбольному полі ЦМС спостерігалася вельми неординарна картина. Західна частина поля була принаймні розрівняна і засипана землею, а східна – нагадувала танкодром.

У березні 2021 р. обласна прокуратура оприлюднила результати розслідування використання коштів, пов’язаних із реконструкцією стадіону.

Серед іншого там сказано, що «на виконання умов правочину замовником товариству відразу сплачено аванс у розмірі майже 3,4 млн грн». А підрядник на січень 2021- го «…підтвердив виконання робіт вартістю лише 96 тис.грн, а невикористану частину авансу до міської ради не повернув». (сайт обласної.прокуратури). Тому прокуратура вимагала розірвати договір із таким підрядником і стягнути із нього ті самі майже 3,3 млн грн авансу.

Нова міська влада на своїй сторінці у фейсбуці зробила заяви, що ЦМС буде відремонтовано. У травні 2021 р. роботи на ЦМС розпочалися з новою хвилею.

Як гласить вивіска при вході до ЦМС, зараз «замовною організацією» є ДП «Хмельницька обласна Служба єдиного замовника» (далі СЄЗ), а підрядною організацією – ПП «Спорт-Прогрес». Нові виконавці дістали старі труби поливної системи. СЄЗ заявляє, що за ці труби він не може нести зобов’язань. Тож вже прокопано нові канави для нової поливної системи. Вона, на відміну від прокладеної «Будремсервісом», буде мати 3 резервуари по 10 кубів води.

Найнеприємніше у ремонті, на мою думку, це намагання знищити східну трибуну стадіону. Ще кілька років тому в одній із місцевих газет було оприлюднено малюнки, як буде виглядати ЦМС після ремонту. Там замість східної трибуни – 3-4 спортивні майданчики начебто для ігрових видів спорту.

На обурення спортивної громадськості міста, що трибуни потрібні, стадіон повинен мати форму чаші і взагалі не можна руйнувати те, що існує, представниця виконкому відповіла, що, мовляв, не хвилюйтеся, це зображення нічого не має до проекту ремонту стадіону.

Читаючи сайт ДФРР, я помітив, що реєстраційна картка проекту (номер проекту 017398-ХМ), яка ще була на сайті ДФРР у липні 2019 року, і та, яка фігурувала в жовтні 2019 року (номер проекту 023693-ХМ), мають 2 суттєві відмінності. Два перші пункти – про укладання газону на футбольному полі та бігових доріжок з каучукової крихти залишилися незмінними. Але у пункті «в» – «ремонт глядацьких трибун…» у новому варіанті замінено на «облаштування дренажу футбольного поля, бігових доріжок дощової каналізації та поверхневого водовідведення». У пункті «г» «капітальний ремонт системи електрообладнання» замінено на «облаштування 7 спортивних секторів» (легкоатлетичних) із їх переліком.

Попри запевняння чиновників, що, мовляв, ніхто не буде чіпати трибун, насправді вже на січень 2020 року дерев’яні лавки на східній частині ЦМС були зірвані повністю (100%), а на західній – на 70%. Не чіпали тільки пластикові сидіння.

Представник СЄЗ розповів, що проект вимагає демонтувати на східній трибуні бетонні рештки. Сам проект передбачає залишення на стадіоні лише оновленої західної трибуни приблизно на 2 570 місць. Мовляв, Кам’янцю вистачить. От тільки не знають, чи входить у ці цифри східна трибуна, чи ні.

Що не кажіть, але питань до проекту безліч.

Хмельницька обласна служба єдиного замовника стверджує, що у них є чималий досвід у відродженні стадіонів, адже саме вони ремонтували стадіони у Старокостянтинові та Чемерівцях. Ті самі, які мають трибуну тільки з одного боку. Також і в Дунаївцях, де проживає 18 тисяч населення. Там на стадіоні головна трибуна знаходиться із західного боку, а декілька малих – зі сходу.

Тож Кам’янець в уяві декого, мабуть, менший Дунаєвець, тобто такий, як Чемерівці. Тож навіщо вимагати більше трибун на стадіоні? Здається, комусь на стадіоні замало чогось іншого. Можливо, дев’ятиповерхівок?

Олег МАЗУРИК.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар