Злодіяки, бійтеся!

Автор: | Опубліковано Політика Немає коментарів

Ветерани району займають активну громадську позицію та не стоять осторонь справ рідної Кам’янеччини. І 23 лютого на черговому засіданні президії ради районної організації ветеранів України вони перейнялися станом справ щодо правопорядку в районі та соціальним захистом людей похилого віку. У зібранні взяли участь заступник голови РДА Микола Чумак, начальник Кам’янець-Подільського об’єднаного управління Пенсійного фонду Зоя Кацап, директор територіального центру соціального обслуговування населення Павло Довгопол, начальник слідчого відділу Кам’янець-Подільського районного відділення поліції Олександр Усінін члени ради та очільники первинних ветеранських організацій.

Попервах збори утвердили лист Президенту України Петру Порошенку, Прем’єр-міністру Арсенію Яценюку від Кам’янець-Подільської районної організації ветеранів, в якому вони висловлюють злісний спротив подальшому знедоленню українських громадян, зокрема пенсіонерів, та просять переглянути пільгову й тарифну політику та віднайти механізми зниження цін на комунальні послуги, які для багатьох є зашморгом на шиї.

Цю зустріч голова районної ветеранської організації Антон Малик назвав історичною подією, адже, за його словами, вперше за часи незалежності представники правоохоронних органів особисто завітали на пленум ветеранів та прозвітували про підсумки своєї роботи.

Олександр Усінін у цифрах розповів про оперативну обстановку в районі за 2015 рік. У ключі доповіді учасників заходу передусім цікавило, як реформи, які нині переживає правоохоронна галузь, вплинуть на потужність та інтенсивність діяльності поліції.

За словами Олександра Олександровича, захисникам правопорядку наразі доводиться непросто, адже після атестації штат райвідділу скоротився з 96 до 69 працівників, вийшла з їхнього підпорядкування водна охорона. Та на якісну динаміку в роботі налаштовують сьогоднішні внутрішня реорганізація підрозділів та впровадження нових методів роботи. Зокрема, невдовзі почнуть діяти 3 групи швидкого реагування (ГШР), які курсуватимуть районом та зможуть діставатися до місця пригод в якнайшвидші терміни. Також в найближчій перспективі очікується створення 7 будинків шерифів, які замінять дільничних. Різниця полягатиме в тому, що шерифам надаватиметься постійне житло на місцях, тож вони в будь-який час дня й ночі матимуть можливість зупинити протизаконний правочин. Поряд з цим цілодобово чергуватимуть слідчо-оперативні групи та ініціюватиметься організація вахти громадськими дружинниками.

На переконання Олександра Усініна, ці шляхи в комплексі повинні спрацювати й скорочення 15 дільничних до 7 ні в якому разі не погіршить функціонування правоохоронної галузі району.

–                    Потрібно діяти на випередження, — взяв слово Анатолій Ковальчук. – В основі роботи на стабілізацію криміногенної ситуації та зменшення правопорушень повинні лежати передусім профілактичні заходи — створення місцевих програм боротьби зі злочинністю, проведення інформаційних лекторіїв, прийомів громадян, рейди місцевих підрозділів «самооборони», просвітницька робота тощо. 15 років тому ми вже створювали будинки шерифів, та ця ідея не знайшла свого продовження та розчинилася в повітрі.

Позитив, на думку Анатолія Гаджули, має внести запровадження планових звітів працівників правоохороннх органів перед громадою, що дозволить тримати діяльність поліції на контролі суспільства.

В обговоренні також взяли участь інші члени президії Павло Гладченко, Анатолій Даніленко, Василь Ковальчук, Олександр Андрійчук, Володимир Лавренюк, Анатолій Ілаш, Валентина Чабанова, Володимир Турлай.

–         Районному відділу поліції вважати своєю головною метою всебічний захист законних прав, соціальних, економічних, вікових інтересів ветеранів та громадян похилого віку, — прийняли й постановили представники золотого фонду нашої держави.

У ході діалогу учасники домовилися, що зустріч із захисниками правопорядку була не останньою. Бо ж, на думку ветеранів, сьогодні в умовах падіння рівня життя населення, прийняття «закону Савченко», що випустить на волю прогнозовано 50 тис. осіб, які відбувають покарання, перед суспільством постають нові ризики злочинного характеру, тому на варту законності та правопорядку необхідно стати спільними зусиллями як поліції, так влади й громадськості.

Насамкінець на заході було погоджено кандидатуру Василя Бугерчука на посаду юриста районної ради ветеранів, який надаватиме правову допомогу ветеранам війни та праці на громадських засадах.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар