Якби земля плодилася

Автор: | Опубліковано Політика Немає коментарів

Після місяців безрезультатного «вибивання» земельних ділянок сільськогосподарського призначення по 2 га кожна учасниками АТО Едуардом Івановим та Юрієм Стефураком із с.Руда, які вкотре на передовій боронять соборність нашої держави, їхні матері приїхали на прийом до голови районної ради Бориса Беца з надією знайти розуміння. На зустріч також був запрошений начальник відділу Держгеокадастру в Кам’янець-Подільському районі Олексій Пшетаковський.

Якщо послухати історію відвідувачів, то здасться, що їм чи не «пороблено». Вже тричі сім’я Іванових писала заяву на отримання землі, але питання замість того, щоб вирішитися, розтягнулося аж на півроку. Як розповіла Інна Миколаївна, першу заяву на ділянку, пропоновану землеміром, вони подавали у вересні, та отримали відповідь, що вона знаходиться в межах консервації. В жовтні написали другого листа, але той взагалі зник безвісти. Третя спроба й чергове звернення в листопаді – і тут промах: у січні в Головному управління Держгеокадастру в Хмельницькій області повідомили, що наділ, з приводу якого був надісланий запит, вже знайшов свого господаря. Опісля заявникам пропонувалися нові землі, проте такі, що в них лише «болото місити», тоді як, за інформацією жінок, в селі благополучно отримує гектари особа, яка не має ніякого стосунку до АТО.

Не може дочекатися свого розв’язання й проблема родини Стефураків, які взагалі право на ділянку почали виборювати ще в червні. Жінкам ком у горлі став від цієї колотнечі та сльози душать від образи за своїх хлопців. Їм не зрозуміло, чому в той час, як їхні заяви довгий час не знаходять позитивного вирішення, іншим, в тому числі цивільним, земельні ділянки надається за першим проханням чи взагалі по другому колу.

Олексію Пшетаковському також неприємна ця історія. Та в районного відділу Держгеокадастру «діло маленьке». Підрозділ виступає в ролі «посильного», уповноваженого приймати заяви від людей та пересилати їх в область. І вже Головним управлінням вирішується доля тієї чи іншої ділянки й те, в які руки вона попаде.

–         Прикро, що переваги атовців щодо отримання земельних ділянок так і не були чітко окреслені на законодавчому рівні, в нормативних актах йдеться тільки про першочергове відведення землі для індивідуального житлового будівництва (0,25 га), садівництва (0,12 га) і городництва, тому згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України, можливість одержати 2 га для ведення особистого селянського господарства у всіх однакова. Ми не маємо права не прийняти заяву та не розглянути її, і це стосується як громадян у формі, так і в цивільному, — акцентує увагу на законодавчих аспектах Олексій Людвігович. – Наразі з 630 атовців 491 особа вже звернулася у відділ із заявами про одержання земельного наділу. З кожним днем землі стає все менше, тому розглядаймо наявні варіанти в сусідніх селах.

У спірній ситуації функції арбітра виконував голова райради Борис Бец, який наполягав на пошуку компромісу. Він взяв на себе зобов’язання звернутися з листами до компетентних органів з приводу необхідності службового розслідування розподілу та надання в оренду землі на території Рудської сільської ради. Пропозиції, озвучені на прийомі, будуть розглянуті заявниками.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

4

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар