У Кам’янець-Подільському районі за кір візьмуться мобільні бригади лікарів

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Для протидії кору в Хмельницькій області, котра показує найінтенсивніший рівень захворюваності, запущена спецоперація з посилення імунізації населення. Адже допоки 95% жителів не буде охоплене щепленнями проти кору, зупинити агресію смертоносного вірусу неможливо. Нагадаємо, що рішення про здійснення додаткових заходів боротьби з інфекцією затверджено 11 квітня обласною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій після наради з в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун. З початку року подібну акцію провели на Львівщині, завдяки чому 90% школярів регіону отримали імунітет від недуги, а область позбулася негативного лідерства по найбільшій частоті поширення кору.

На першому етапі роботи на райони покладалися задачі з визначення кількості дітей, що потребують імунізації, на основі верифікації даних про щеплення між амбулаторіями та навчальними закладами громад. А вже з 13 травня до справи візьмуться мобільні бригади лікарів, що робитимуть щеплення на базі школи чи садочка.

  • У нашому районі створено 4 таких бригади, що здійснюватимуть об’їзд дитячих колективів. Наше завдання – максимально захистити від кору усіх, хто з якихось причин не отримав щеплення чи порушив календар вакцинації. Частково ми забезпечені вакцинами, тієї частки доз препарату, яких не вистачає, додаватимуть за потребою. Дітей прививатимуть лише за згодою дорослих та попереднім обстеженням лікаря, – повідомив директор КП «Комунальне некомерційне підприємство «Кам’янець-Подільський районний Центр ПМСД» Станіслав РОСТЕЦЬКИЙ.

За його словами, згідно з моніторингом в районі не мають жодного щеплення 173 дитини, 233 – підлягають ревакцинації. Тому медик вкотре закликає батьків не ризикувати здоров’ям своїх чад і сприяти в процесі імунізації, або ж самостійно звертатися до лікувальних установ для її проведення.

Також рекомендовано вакцинуватися особам з груп ризику, зокрема, лікарям та медикам, а також тим, хто взаємодіяв з хворими на кір. Останні мають пройти профілактику протягом 72 годин з моменту контакту.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар