МЕДИЧНІ МАСКИ – ДОСТУП ОБМЕЖЕНИЙ

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Слово «дефіцит» давно уже випало з нашого буденного словника, тепер, у період карантину, воно знову набуває своєї актуальності. В Україні запроваджений особливий стан, пов’язаний з поширенням по всьому світу пандемії коронавірусної інфекції. Серед низки заходів, направлених на протидію поширенню хвороби, є рекомендація носити медичні маски у громадських місцях. Як кажуть лікарі, така пересторога направлена не на те, щоб вберегтися від зараження (проста медична маска не може убезпечити від нього), а щоб не наразити на небезпеку інших. І дійсно, ми бачимо, що на вулицях Кам’янця-Подільського все більше людей починають прислухатися до поради захищати дихальні шляхи. Ба більше, постійно ширяться чутки, що незабаром до магазинів, установ і громадського транспорту без маски не будуть пускати.

Але чи так легко дотримуватись цієї поради зараз, під час карантину? Знайти маску в кам’янецьких аптеках справа не з легких. Обійшовши близько десятка аптек, які знаходяться в центрі міста, ми змогли знайти тільки в одній прості одноразові марлеві маски за ціною 20 гривень. У всіх інших, або висять оголошення про відсутність цих засобів стримування поширення вірусу, або відповідають, що у них немає, а коли з’являться, невідомо. Очевидно, що вартість даних засобів захисту явно завищена і їхня реальна ціна нижча принаймні у три рази – такою вона була до подій в китайському Ухані. Тепер же цей товар став дефіцитним. Не тільки в Україні, по всьому світу зростає на них попит, і як кажуть злі язики, спритні ділки уже налагодили їх продаж за кордон, ставлячи свою вигоду вище за життя і здоров’я власних співгромадян.

Правда, є інші варіанти придбати – наприклад замовити онлайн. Здається, знайшли вихід – за ту саму ціну ви отримаєте повноцінну одноразову медичну маску, а не її марлевий замінник (хоча спеціалісти кажуть, що різниця у цьому випадку несуттєва). Проте замовляти потрібно певну кількість – за 20-25 гривень ніхто не буде морочитись. У такому разі мова йде про мінімум декількасот гривень, а ще плюс доставка – виходить кругленька сума, не кожен пересічний пенсіонер може собі дозволити отак її витратити. Крім того на прибуття товару потрібен певний час, який тільки збільшується за умов ажіотажу з карантином. Тоді як при пандемії час – не тільки гроші, а життя і здоров’я. Та й самі покупки через інтернет через шахраїв не завжди надійні. Буває, що навіть у перевірених інтернет магазинах, щось наплутають і товару не бачити. Потім мороки: виясняти долю замовлення і гроші повертати.
Ще один варіант – виготовити марлеву маску самому чи придбати її у якогось місцевого умільця. В принципі варіант нічим не гірший від інших. Зробити маску не складно. Але чи буде така маска зручною для носіння, гарно виглядати і відповідати медичним стандартам, залежить уже від майстерності виробника.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар