Кір відступає з Кам’янеччини

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

На Кам’янеччині, порівняно з початком року, спостерігається тенденція до спаду інтенсивності поширення кору. Про це йшлося під час спільної наради медиків, надзвичайників та освітян під головуванням заступника міського голови Вадима Савчука. Від початку року в Кам’янці-Подільському на цю недугу захворіло 247 осіб (124 дорослих і 123 дитини), у районі – 323, з яких 189 – діти.

  • Перші місяці поточного року рівень захворюваності кором у місті перевищив минулорічні показники вдвічі, в районі втричі. Але вже з березня кір дещо зменшив оберти, замість 25-30 випадків захворювання, що реєстрували за тиждень в годину пік, сьогодні виявляємо по 11-13, поміж містян ще менше, – повідомляє завідувач відділення організації епіддосліджень Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ДУ «ХОЛЦ МОЗ України» Алла Грицай.

Аби дати повну відсіч інфекції, профілактичні дії та інформаційно-просвітницька робота продовжується. Кам’янеччина взяла на озброєння нещодавно прийнятий календарний план проведення додаткових заходів з посилення імунізації проти кору населення Хмельницької області у квітні-червні цього року. Як відомо, вберегтися від недуги можливо єдиним шляхом – завдяки протикоровому щепленню. За словами головного лікаря міської дитячої поліклініки Тетяни Очеретенко, в їхньому арсеналі є 426 доз вакцини для маленьких кам’янчан й цієї кількості препарату достатньо для здійснення необхідної профілактики. У Кам’янці на 10 тисяч школярів не вакциновано 69 учнів (не ревакциновано 280), а також 20 дошкільнят (не ревакциновано 44).

У районі ще рахують, скільки дітей незахищені від кору. Єдине, що повідомив директор КП «Комунальне некомерційне підприємство «Кам’янець-Подільський районний Центр ПМСД» Станіслав РОСТЕЦЬКИЙ, наразі вони мають 240 доз, але цього точно не вистачить, аби привити усіх.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

 

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар