Кам’янчани, будьте здорові і не кашляйте. Як вилікувати недуг народними засобами
Зима, вогкість, протяги, віруси, знижений імунітет і кашель… Якщо пустити хворобу на самоплив, затяжний кашель може мучити довгий час, а то й закінчитися неприємними ускладненнями. Народні засоби лікування кашлю часто виявляються досить ефективними.
Рецепти для дорослих
Палений цукор. Підігріти цукор на сковороді до коричневого кольору, щоб він став тягучим. Розсмоктуйте його, щоб він обволікав горло. Цукор добре знімає біль у горлі і усуває кашель.
Засіб для сміливих. П’ять зубчиків часнику потріть, залийте молоком і доведіть до кипіння. Пийте теплим, кілька разів на день. Смак у такого молока специфічний, але кашель відступає.
Набагато м’якшим за складом є тепле молоко з боржомі (в пропорції 1/1) або з медом (чайна ложка меду на склянку молока).
Молоко і інжир. У півлітра молока покласти кілька плодів інжиру (3-4) і поставити на повільний вогонь. Як тільки молоко набуде більш темного кольору, зніміть з вогню і пийте дрібними ковтками.
Сила евкаліпту. Ефірна олія евкаліпта в домашній аромалампі допоможе дихати легше, а напади сухого кашлю стають рідше. Для внутрішнього вживання 20 крапель спиртової настоянки евкаліпту розчинити в 1/4 склянки теплої води. Приймати тричі на день.
Допомога трав. Відмінний протизапальний і відхаркувальний ефект дає спеціальний збір трав. Його можна купити в аптеці, а можна приготувати самим. В однакових пропорціях потрібно змішати солодку, чебрець, липу, материнку, мати-й-мачуху, м’яту, соснові нирки, подорожник, медунку і календулу. Дві столові ложки суміші з подрібнених трав залийте 0,5 л окропу і дайте настоятися 1,5 години в теплому місці. Після проціджування пити по 150 мл за півгодини до їди 3-4 рази на день.
Мед і аніс. Допомагає впоратися з нав’язливим сухим кашлем, оскільки перетворює його в продуктивний. 1 чайну ложку меду змішайте з двома столовими ложками насіння анісу і дрібкою солі. Залийте суміш 250 мл води, доведіть до температури 30-35 градусів (максимально – 40 градусів, після чого мед втрачає свої властивості) і процідіть. Приймайте по 2 столові ложки через кожні 2 години.
Рецепти для дітей
Овочеві соки. Можна приймати свіжоприготовлений сік моркви з медом по одній чайній ложці 5 разів на день. Відхаркувальну дію має також капустяний сік.
Цитрусовий мед. Ефірна олія, що міститься в лимоні, прекрасно впливає на слизову горла. При ангіні або кашлі допомагає просте розжовування цедри лимона. Якщо ж цей спосіб не для вашої дитини, то спробуйте інший варіант: 3 столові ложки меду змішати з соком одного лимона і дати 1-2 чайних ложки суміші дитині. Суміш потрібно розсмоктувати, щоб вона огортала горло, і після прийому постаратися не їсти годину.
Ягоди. Малинове варення або перетерту з цукром калину розчиняють в теплій воді або чаї. Ці ягоди мають відмінний протизапальний і заспокійливий ефект.