Які документи треба взяти з собою під час візиту в ТЦК

Автор: | Опубліковано Війна Немає коментарів

18 травня вступив у дію закон про мобілізацію, згідно із яким військовозобов’язані громадяни віком 18-60 років мають оновити свої дані впродовж 60 днів – до 16 липня включно. Зробити це можна у територіальному центрі комплектування (ТЦК), у центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), або самостійно через електронний кабінет призовника за допомогою застосунку Резерв+.
Заступник начальника Кам’янець-Подільського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Руслан ЦІХОЦЬКИЙ розповів, яку інформацію збиратимуть ТЦК та які документи краще взяти із собою.

 

Новий закон про посилення мобілізації зобов’язує усіх військовозобов’язаних оновити свої дані у ТЦК впродовж 60 днів. Як повідомив заступник начальника Кам’янець-Подільського ТЦК майор Руслан Ціхоцький, насамперед у ТЦК та СП потрібно приходити з особистими та військово-обліковими документами. Йдеться про паспорт, ідентифікаційний код, військовий квиток (або тимчасове посвідчення).
«А для оновлення даних потрібно брати всі документи, які підтверджують зміни цих самих даних», – пояснив представник ТЦК.
Інформація, яку збирає територіальний центр, включає:
– ПІБ;
– місце реєстрації та фактичного перебування;
– реквізити паспорта громадянина та закордонного паспорта;
– номер телефону та адресу електронної пошти;
– медичні документи;
– посвідчення водія (у разі наявності);
– інформація про освіту;
– документи про склад сім’ї, наявність дітей чи догляд за особами з інвалідністю (якщо є);
– документи, які підтверджують право на відстрочку (якщо є у наявності).

 

«Деякі з них не потребують документального підтвердження, як от номер телефона. Проте для внесення до Єдиного реєстру військовозобов’язаних більшість змін має бути підтверджена відповідними документами», – уточнив Ціхоцький.
Якщо військовозобов’язаний має право на відстрочку від мобілізації, потрібно взяти документи, які це підтвердять. Водійське посвідчення варто брати лише тим, хто хоче служити водієм.
Також слід підготувати деякі медичні довідки. Військово-лікарська комісія має доступ до системи Helsi, тож медики матимуть дані про стан здоров’я військовозобов’язаних. Однак якщо особа знає про діагностовані у неї хвороби чи не занесені до Helsi довідки, відповідні документи варто взяти з собою у ТЦК. У випадку встановленої інвалідності потрібно прихопити довідку МСЕК.
Однак незалежно від наявності відстрочки усі військовозобов’язані будуть направлені на ВЛК. Інформація про придатність до військової служби, яку й визначає ВЛК, є одним з пунктів військово-облікових даних.
«У разі відмови військовозобов’язаного впродовж десятиденного терміну з’явитися у ТЦК і СП, – зазначив представник ТСК, – спочатку його буде шукати поліція, а згодом він постане перед судом. Водночас громадянин повинен перебувати на військовому обліку, з якого виключають лише тих, хто непридатний до військової служби, помер або через інші причини».

Нові штрафи для ухилянтів

Новий мобілізаційний закон, що вступпив в силу 18 травня, нові штрафи не вводить. Однак 9 травня 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №10379, яким дозволила заочно накладати штрафи на ухилянтів та значно збільшила їхній розмір.
За порушення військового обліку:
– у мирний час – від 3 400 до 5 100 гривень;
– у воєнний час (або повторне порушення) – від 17 000 до 25 500 гривень.
За порушення законодавства про оборону та мобілізацію в мирний час:
– для громадян – від 5 100 до 8 500 гривень;
– для посадових та юридичних осіб – від 17 000 до 34 000 гривень.
За ухилення від мобілізації у воєнний час:
– для громадян – від 17 000 до 25 500 гривень;
– для посадових і юридичних осіб – від 34 000 до 59 000 гривень.

Зміни для роботодавців

«Судово-юридична газета» пише, що новий закон закріплює таке поняття як оповіщення. Йдеться про виклик громадян до ТЦК, а також вручення (надсилання) повісток громадянам.
Відтепер підприємства, установи і організації будуть зобов’язані вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів з-поміж своїх працівників і надавати звітність з цих питань відповідним органам влади.
Підприємства, установи, організації та заклади освіти незалежно від підпорядкування і форми власності зобов’язані на вимогу ТЦК сповістити військовозобов’язаних про виклик до ТЦК і забезпечити їхнє своєчасне прибуття за цим викликом у 7-денний строк.
Роботодавці мають інформувати ТЦК про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Втратять відстрочку
– батьки трьох і більше дітей, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше як за три місяці;
– чоловіки, які самостійно виховують дитину віком до 18 років, а мати дитини не позбавлена батьківських прав, не померла, не має статусу зниклої безвісти або безвісно відсутньої, не перебуває у місцях позбавлення волі;
– студенти, які здобувають другу освіту, що непослідовно вища рівнем за першу (наприклад, бакалавр знову навчається на бакалавра);
– педагоги коледжів, вишів та шкіл, які мають на одному місці роботи менше 0,75 ставки;
– чоловіки, чия дружина має ІІІ групу інвалідності.
«При цьому закон передбачає, що відстрочка може бути надана, коли дружина з ІІІ групою інвалідності потребує постійного стороннього догляду. Це має засвідчити висновок лікарсько-консультативної комісії. Такий висновок також стане підставою для відстрочки, якщо близький родич має важку хворобу, але інвалідність йому не встановлена», – коментує юристка Ганна Стернова.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар