ПРО РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЄКТУ ДЛЯ БЕЗПРИТУЛЬНИХ СОБАК

Автор: | Опубліковано Без категорії Немає коментарів

Проблема з безпритульними собаками актуальна для всіх міст і містечок України.

Основна причина – це відсутність державної програми регулювання кількості безхатченків. Тому така ноша лягає на муніципальні органи, котрі, зазвичай, посилаються на недостатнє фінансування.

З метою регулювання чисельності безпритульних собак на території міста біля факультету ветеринарної медицини Подільського державного аграрно-технічного університету міською радою у 2012 році відведено земельну ділянку під будівництво притулку для безпритульних собак площею 0,8 га. 2013 року підготовлено та затверджено проєктно-кошторисну документацію на його будівництво. Загальна кошторисна вартість будівництва першої черги у цінах 2013 року складала 3 млн 736 тис. грн. Зважаючи на високу вартість, кошти для будівництва притулку міським бюджетом не виділялись.

Натомість, у зв’язку із тимчасовою відсутністю на території міста притулку для безпритульних собак протягом останніх років проводиться їх стерилізація. Відлов та стерилізація здійснюється відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Такі заходи дають змогу припинити ріст популяції безпритульних собак гуманними методами. Виконавцем цих послуг є ГО «Душа бродяги», з яким департамент житлово-комунального господарства уклав відповідний договір.

Рішенням виконавчого комітету міської ради ГО “Душа бродяги” було передано в безоплатне користування засоби для відловлювання безпритульних тварин. Окрім того, міською владою віднайдено приміщення старої недіючої котельні на території колишнього понтонного полку на вул. Вокзальна, 77 (земельна ділянка Міністерства оборони України) для тимчасової перетримки собак після стерилізації. Будівлю передали в оренду ГО “Душа Бродяги”.     Чому обрали саме цю будівлю? Згідно із санітарними вимогами, притулки повинні бути віддалені від житлової забудови  на 300 м. А таких приміщень годі й шукати.

30 листопада 2019 року завершилися голосування за проєкти «Громадського бюджету», в якому проєкт ГО «Душа бродяги», що передбачав реконструкцію цього приміщення, здобув перше місце. Депутати міської ради під час голосування за бюджет 2020 року затвердили фінансування проєкту «Туристичний Кам’янець – місто-мрія для людей і тварин» й передбачили для його втілення всю необхідну суму (485 071 грн).
Однак тривалий час не могли сформувати проєкт реконструкції приміщення котельні, а після останнього огляду будівлі з’ясувалося, що її стан значно гірший, ніж попередньо визначений. Фактично виявилося, що цих коштів вистачить лише для початку ремонту, а тому недоцільно витрачати гроші «на вітер». Щоб не втягуватися в подальші сумнівні ремонти на земельній ділянці, що не перебуває у комунальній власності, разом з ГО «Душа бродяга» було прийнято рішення шукати інший варіант для реалізації проєкту. Зважаючи на це, ГО «Душа бродяга» розірвало угоду на оренду приміщення.

На сьогодні йдеться про реалізацію проєкту в іншому місці. Як найбільш доцільний варіант – біля факультету ветеринарної медицини Подільського державного аграрно-технічного університету, де міською радою вже відведено земельну ділянку під будівництво притулку. Зважаючи на обмежене фінансування,  вирішено збудувати невеликі приміщення та 20 вольєрів для перетримки  собак після стерилізації  в рамках існуючого проєкту будівництва притулку для бездомних собак. На сьогодні проводиться коригування існуючого проєкту, виконано ескізний проєкт (на фото). Уже в листопаді, після коригування ПКД, буде оголошено тендер щодо визначення виконавця робіт. Роботи орієнтовно розпочнуться в грудні цього року.

Джерело: https://kam-pod.gov.ua

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар