Мужило про експертку у справі «рюкзаківАвакова»: «Справжніх винуватців 6 років не можуть притягнути до відповідальності, а тут навіть військових долучили»

25 квітня у Кам’янець-Подільському міськрайонному суді відбулось чергове підготовче засідання у справі експерта Надії Бугрової, відомої по справі «рюкзаків Авакова».

Нагадаємо, що потерпілим у справі, яка розглядається в Кам’янці-Подільському,є Володимир Мужило, керівник ТОВ БК «Поділля-Трансбуд», який насправді немає жодних претензій до Надії Бугрової.

  • Не розумію, що тут відбувається, – зазначив Мужило під час судового засідання. – Кримінальна справа проти тих, хто дійсно завдав нам збитки, є, але вона не рухається вже 6 років. А тут військова прокуратура взялась розслідувати експертну оцінкув цій справі, яку проводив «Правозахист» (авт. – співробітником є Надія Бугрова). Я не розумію, чому я тут і що військові мають до мого об’єкта.

Проте суддя Володимир Черепахінзалишив без уваги слова «потерпілого». Він також відхилив відвід військових прокурорів, про який клопотав адвокат Надії БугровоїВіктор Чевгуз. Цього разу військові прокурори змогли надати оригінали постанов, згідно з якими саме військова прокуратура веде справу Бугрової. Постанови були підписані безпосередньо Генеральним прокуроромЮрієм Луценком та військовим прокурором Хмельницького гарнізону підполковником юстиції Олексієм Стражником.Але той факт, що підприємство потерпілого Володимира Мужила не має відношення до об’єктів Міністерства оборони, знову ж таки залишили без уваги.

До того ж адвокат Віктор Чевгус наголосив на порушенні правил територіальної підсудності, адже фірма «Правозахист», де працює Надія Бугрова, знаходиться в Києві, а тому справа повинна розглядатись саме у столичному суді. Він вимагав повернути обвинувальний акт прокурорам, тайому знову ж таки відмовили.

Тоді адвокат був змушений звернутись до суду з проханням направити клопотання у Верховний суд України, з вимогою вирішити, де в подальшому буде розглядатись справа проти Надії Бугрової.

Отож, чекаємо на рішення вже Верховного суду України. І все це в той час, як потерпілий Володимир Мужиловтомився повторювати, що немає жодних претензій до Надії Бугрової. Під час всього судового засідання він повністю підтримуваврішення її правозахисника.

Нагадаємо, що Надія Бугрова – це та сама експертка, яка встановила реальну вартість рюкзаків для Нацгвардії у розмірі 555 гривень, у той час як міністерство Авакова заплатило у 5 разів дорожче — по 2899 гривень за штуку. Таким чином державі було завдано збитків на понад 14 млн гривень. Саме висновки Бугровоїлягли в основу справи, за якою мало не засудили сина Авакова Олександра та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря. Проте Спеціалізована антикорупційна прокуратура «вчасно» закрила справу за відсутністю складу злочину. А покарання поніс лише друг Авакова-молодшого Володимир Литвин – директор фірми «Дніпровенд», яка й займалась виготовленням рюкзаків.Він пішов на угоду зі слідством, взяв усю провину на себе та отримав лише 2 роки випробувального терміну.

Євгенія СОЛОВСЬКА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар