«ЖІНОЧИЙ КЛУБ» У КАМ`ЯНЦІ
Коли об`єднуються жінки – це означає, що збирається велика сила, і потужна лавина матріархату зносить усе на своєму шляху! За старою гіпотезою це – влада матері, влада жінки, що домінує в сім`ї, суспільстві, державі. Як же потрібно було об`єднатися саме жінкам ВПО – особам, що тимчасово перебувають сьогодні в нашому місті, аби зберігати свої силу, віру, радість та надію! Наш жіночий клуб ми створили для психологічної реабілітації та психосоціальної підтримки саме таких жінок.
– За цей складний рік у жінок-ВПО викристалізувалася проблема відкладеного життя, – розповідає Ганна Дубовська, одна зі співзасновниць клубу. – Жінки чекають, коли життя стане таким, яким воно було до повномасштабного вторгнення. Але жити треба тут і зараз. Багато хто вважає, що у війні найбільше страждають діти. Але про них турбуються мами, жінки. А хто потурбується про них, сильних, але все ж таки слабких жінок? У декого з них чоловіки на фронті, у декого – залишилися на прифронтових територіях, турбуючись про домівки. Жінкам потрібна допомога психологів, навіть елементарний вихід з рутини життя. Про це береться потурбуватися «Жіночий клуб» для ВПО у Кам’янці-Подільському. Ми об’єднуємо жінок, даємо їм таке потрібне жіноче спілкування, показуємо їм, що вони потрібні, що вони можуть бути активними і щасливими навіть у такі складні часи.
Ідея створення «Жіночого клубу» належить Юлії Лискун, а втілюватися ця ідея почала у життя завдяки об’єднанню в ініціативну групу її трьох учасниць. Першою ініціативу підхопила Ганна Дубовська з Ірпеня, за освітою філолог-україніст, яка до 24 лютого 2022 року працювала на каналі «ICTV». Саме вона розробила проект-план роботи клубу, здійснює інформаційну підтримку ВПО у соцмережах, зокрема створила відповідну групу в «Телеграмі».
Ще одна співзасновниця – Тетяна Бєляєва. Жінка має досвід проведення майстер-класів з хендмейду у дитсадках і школах м. Чугуїв. Її роботи та її вихованців на тему Великодня експонувалися навіть у Києво-Печерській лаврі. Опинившись як ВПО у Кам’янці-Подільському, Тетяна Бєляєва розпочала волонтерську діяльність при домі молитви «Новий Заповіт»: організовувала творчі зустрічі для жінок-ВПО та їхніх дітей, проводила майстер-класи.
Ініціативна група вже провела ряд заходів для учасниць клубу, а саме: три психологічні тренінги «Техніки подолання стресу» (тренери – Світлана Гумінська та Світлана Тімошенко); спільне відвідування заходу «Традиції святкування Великодня на Поділлі»; культпохід на кінофільм «Мавка». У суботу, 30 квітня, «Жіночий клуб» оголосив Днем милування прикрасами з бісеру. Учасниці клубу прийшли на ярмарок, що відбувався на площі Польський ринок, аби підтримати свою подругу Наталю Суходольську, яка робить з бісеру справжні шедеври.
Проведено також і декілька спортивних тренувань. Для цього залучено ініціативну групу «Спорт як інструмент психосоціальної підтримки», що діє у Кам’янці-Подільському.
У планах клубу – проводити мінімум 10 різноманітних заходів на місяць (заняття із психосоціальної підтримки, спільне відвідування культурних, культурно-освітніх заходів, екскурсії, майстер-класи, спортивні заходи, волонтерські ініціативи, жіночі посиденьки). Кожен захід, залежно від специфіки, може залучити від 5 до 20 жінок-ВПО.
Ще маємо на меті створити кілька гуртків за інтересами у рамках «Жіночого клубу», щоби перетворити жінок з реципієнток на активних донорок (жінки-ВПО зможуть реалізувати себе, проводячи майстер-класи, лекції, спортивні заняття тощо відповідно до їхніх умінь, професійних навичок). Будемо розширювати кола знайомств, які сприятимуть появі у жінок-ВПО нових хобі та працевлаштування. Адже знайшовши однодумців, жінки зможуть реалізувати бізнес-ідеї. Також клуб надаватиме жінкам інформацію про курси перекваліфікації, бо у цьому є потреба: 64,2% опитаних жінок-ВПО хотіли б пройти професійні курси для зміни професії.
Отож, чекаємо на спонсорів та допомогу небайдужих у нашій справі!
Юлія ЛИСКУН, ініціаторка і співзасновниця «Жіночого клубу», голова кам`янецького осередку «Українського клубу».