Віолета ЛАБАЗЮК: «ВАЖЛИВОЮ Є ТУРБОТА ПРО ТИХ, ХТО ЦЬОГО ПОТРЕБУЄ»

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

У рамках робочої поїздки до Кам’янець-Подільського району голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк відвідала Гуменецьку та Новоушицьку територіальні громади.

Основною метою поїздки були зустрічі з внутрішньо переміщеними особами, які сьогодні проживають у громадах, та ознайомлення з роботою комунальних закладів обласної ради.

У нелегкий для нашої країни час випробувань населені пункти цих громад разом зі всіма іншими громадами області стали другою домівкою для внутрішньо переміщених осіб. Сьогодні надійний прихисток, комфортне проживання та перебування на Хмельниччині знайшли понад 90 тисяч переселенців.

На базі спеціалізованого дитячого санаторію «Лісова пісня», що у селі Привороття Друге Гуменецької сільської територіальної громади, куди завітала голова обласної ради, наразі тимчасово перебуває 59 внутрішньо переміщених осіб, які прибули евакуаційним потягом з Херсонської області. В основному – це жінки та діти.

У Новоушицькій селищній територіальній громаді, як зазначив селищний голова Анатолій Олійник, сьогодні проживає 1500 внутрішньо переміщених осіб. Частину з них гостинно прийняли мешканці села Рудківці. Наразі у селі біля Дністра мешкає 38 сімей, загалом – 90 осіб з Херсону, Запоріжжя та Донецька.

Під час зустрічі Віолета Лабазюк поспілкувалася з людьми, запитала про потреби, передала грошові сертифікати номіналом 500 гривень кожен для сплати за товар у продуктовій торговельній мережі, які обласною радою було отримано за підсумками робочого візиту голови облради у США.

Від себе особисто Віолета Олександрівна передала 70 діткам з сімей переселенців набори з солодощами.

При обласній раді за ініціативи Віолети Лабазюк було створено Центр видачі гуманітарної допомоги, який функціонує на базі обласного музично-драматичного театру імені М.Старицького (м.Хмельницький, вул.Соборна, 60), де внутрішньо переміщені особи можуть отримати найнеобхідніші речі – одяг, взуття, дитяче харчування та засоби гігієни.

Зустріч була досить теплою: і дорослі, і діти дякували за увагу та турботу.

Голова обласної ради також відвідала Новоушицьку спеціальну школу Хмельницької обласної ради – заклад, де отримують освітні послуги 86 дітей з порушенням слуху та тяжкими порушеннями мовлення, у закладі також перебуває двоє внутрішньо переміщених осіб.

У Вільховецькому будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, в якому також побувала голова обласної ради, проживає 35 підопічних – 17 осіб з інвалідністю, четверо внутрішньо переміщених осіб з Горлівки і Авдіївки Донецької області та з смт Макарів, що на Київщині.

Спільно з керівниками закладів оглянули матеріально-технічну базу комунальних установ, в тому числі укриттів, також обговорили потреби та нагальні питання.

Голова обласної ради поспілкувалася з дітьми та педагогічними працівниками, підопічними похилого віку, особами з інвалідністю.

«Наше завдання сьогодні – всебічна підтримка тих, хто першочергово потребує піклування. Незважаючи на те, що державою реалізовуються проєкти для підтримки переселенців, влада на місцях спільно з місцевими жителями, заручившись допомогою вітчизняних і закордонних благодійних організацій, намагається допомогти ВПО, які залишилися без житла та елементарного для життя – одягу, взуття, їжі. Водночас хочеться висловити слова щирої вдячності працівникам освітніх і соціальних закладів за щоденну підтримку дітей та людей похилого віку, які потребують стороннього догляду і турботи», – зазначила Віолета Олександрівна.

Н.ВЕРЕСНЕВА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар