У СНІГОВИХ ЗАМЕТАХ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Через хуртовини та снігопади на автошляхах Кам’янеччини ускладнився проїзд. Особливо від негоди потерпають жителі сіл. Їм самотужки доводиться визволятися зі снігового полону. Про те, як нині Жванецька громада вирішує цю ситуацію, розповіла голова сільської ради Тетяна КРИВОРУЧКО.

– Якщо дітвора тішиться сніжною зимою, то нам, дорослим, така погода завдає чимало клопоту. Сильні вітри спричинили величезні перемети на дорогах і тим самим унеможливили рух транспорту майже до всіх населених пунктів Жванецької громади.

Марними виявилися наші сподівання на Службу автомобільних доріг України, адже допомоги від них не відчув ніхто, на жаль. Мабуть, до снігового колапсу у лютому вони були зовсім не готові. Місцеві дороги загального користування залишилися без їхньої уваги. Згадана Служба вкотре повісила свою роботу на плечі громади, чудово розумічи, що за дорогами є села, в яких живуть люди, наші люди… Яких без уваги і в сніговій пастці ми залишити не можемо.

Правда, філія «Кам’янець-Подільська ДЕД» ДП «Хмельницький Облавтодор» запропонувала надати для розчищення доріг потужну техніку у вигляді БАТа. Однак, щоб його доправити з міста і він зміг працювати, потрібно в час 150 л солярки. Де їх взяти? І хоч ці дороги не на балансі сільської ради і не можуть утримуватись та фінансуватися з місцевого бюджету, наша громада не могла стати осторонь.

Так, завдяки злагодженій роботі депутатів, місцевих підприємців та старост рух автотранспорту було відновлено майже в усіх напрямках Жванецької ОТГ.

Крім того, за словами Тетяни Володимирівни, через негоду багато населених пунктів залишилися без струму. Тут на підмогу прийшли бригади електромонтерів на чолі з головним інженером РЕМу Віктором Хворостовським та інженером Іваном Біньковським. Тож завдяки їм ці проблеми вдалося владнати. «Правда, – зазначила сільський голова, – можливі деякі перебої в електропостачанні, адже роботи ще тривають». Разом з тим вона подякувала депутатам сільської ради Андрію Кучмару (директору філії «Мрія» с.Сокіл ТОВ СП «НІБУЛОН»), Віктору Білоусу, Олександру Боршуляку (директору ТОВ «Фірма «Династія»), Андрію Боршуляку, Валентині Атаман, Тарасу Москалюку, Володимиру Василевському, Миколі Чабану, керівникам Віталію Завадському (ТОВ «Агросолюшнс»), Ніні Дубицькій (ПП «Гринчуцьке»), Олександру Худняку (ПП «Перлина Поділля 2005»), Володимиру Косці (ПП «Аграрна компанія – 2004»), Олексію Беруку (ТОВ «Енселко Агро»), Володимиру Постовому (ПАТ «Гіпсовик»), директору та працівникам з благоустрою КП «Ластовецьке», військовослужбовцям 48 інженерної бригади (командир, полковник Олксій Берук).

– Велике спасибі нашим старостам за координаційну роботу у вихідні, дякую всім мешканцям, хто долучився до вирішення проблеми, – підкреслила Тетяна Криворучко. – Хочу сказати, що завдяки цим небайдужим людям шкільні автобуси зможуть курсувати згідно з графіком і перевозитимуть учнів до навчальних закладів нашої громади.

Разом з тим хочу нагадати, що навіть цілодобова робота техніки з урахуванням значної кількості опадів та їхньої частоти не може оперативно прибрати увесь сніг. Тому прошу всіх запастися продуктами харчування, адже невідомо скільки буде тривати негода.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар