СПІВПРАЦЯ ПРАВООХОРОНЦІВ І ГРОМАДИ – ОСНОВА БЕЗПЕКИ ТА ПРОЦВІТАННЯ

Автор: | Опубліковано Суспільство 1 Коментар

Нещодавно у приміщенні Кам’янець-Подільської районної ради відбувся семінар, присвячений покращенню співпраці між поліцією, місцевою владою та громадянським суспільством. Цей захід був організований Консультативною місією ЄС та Управлінням ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС) в рамках впровадження проєкту «ПРАВО-Поліція». Ділитися досвідом взаємодії правоохоронних органів, представників місцевої влади і жителів громади у сфері суспільної безпеки до Кам’янця-Подільського приїхали представники поліції Європейського Союзу. Це суперінтендант данської поліції Стіін Сковлінд, офіцер люксембурзької поліції Саша Яровац і офіцер поліції Німеччини Ларс Ньойгебауер. Модератором зустрічі виступив експерт з проведення тренінгів щодо взаємодії поліції з громадою Консультативної місії ЄС в Україні Сергій Кадуха. Від Кам’янеччини в семінарі взяли участь правоохоронці міста і району, місцеві чиновники, представники територіальних громад району.

Під час семінару присутні розглянули приклади взаємодії громади і поліції у профілактиці правопорушень, вирішенні чи принаймні зменшенні актуальності застарілих криміногенних проблем громади, розглянули можливі новації, корисні для інтенсифікації співпраці між громадою і поліцією, а також зростання взаємної довіри.

У цьому контексті, як один з шляхів такої співпраці, ведучі запропонували створювати при громадах консультативні групи громадян, які б складались з авторитетних членів громади, представників місцевої влади і співробітників правоохоронних органів, відповідальних за дану територію. Кількість учасників такої групи не повинна перевищувати декілька десятків чоловік, для ефективної діяльності вона повинна збиратись не рідше ніж раз у місяць. Учасники на зборах консультативної групи мають обговорювати актуальні для безпеки громади теми і спільно шукати шляхи вирішення проблем, які виникають. Для наочності організатори запропонували провести невеличкий тренінг, де присутні розділились на дві команди, кожна з яких представляла собою таку міні групу. Команди протягом декількох хвилин обговорювали актуальні для кожної громади теми у сфері злочинності (домашнє насильство і телефонне шахрайство) і шляхи їх спільного вирішення (чи зменшення актуальності через профілактику і попередження злочинів) у межах гіпотетичної громади.

Протягом усього семінару лунала думка, що без побудови взаємної довіри між громадою і правоохоронними органами неможливо налагодити тісний зв’язок і співпрацю. А над цим поліція і влада повинні постійно невтомно працювати. Адже безпечний громадський простір – це не тільки комфорт простих громадян, а й збільшення привабливості громади для інвесторів, а відтак і збільшення надходжень до бюджету ОТГ.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах
Коментар
  1. Posted by Галина

Додати коментар