НАРОДИВСЯ З ПЕНЗЛЕМ У РУКАХ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Не думав й не гадав чотирнадцятирічний Леонід КІЦАК, що подарована ним дідусеві Толі під час врочистостей з нагоди його сімдесятиріччя картина «Бабусина хата», розчулить ювіляра до сліз. Власне, не лише його, а й бабусю Жанну, інших родичів сімейного торжества. Як зізнався Анатолій Володимирович Михальський, лікар за фахом, професор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, автор понад 20 монографій і підручників, узявши в руки живописне полотно онука, він за якусь мить перенісся у рідну Велику Яромирку, що на Городоччині. Спливли у пам’яті батько Володимир, який повернувся з Другої світової з трьома медалями «За відвагу» і орденом Слави, а вже у мирний час відомий на усю округу ветлікар, мати Надія – краща комбайнерка району. А у написаній пензлем Льоні хаті, спорудженій батьками у повоєнний час, пройшло його «золоте», безтурботне дитинство. На її порозі бабуся Надя зустрічала своїх онучок, тобто його дочок – Світлану та Юлію, які теж стали науковцями. А як подобається родинне гніздо своїх предків Леонідові, де під час канікул чи у вихідні за мольбертом може працювати годинами…

Та не менш приємним днями став ще один подарунок для Анатолія Володимировича і його родини від Льоні, який він привіз із Вижниці. Саме у цьому колоритному, буковинському місті на базі фахового коледжу мистецтв та дизайну відбувся ХІІІ всеукраїнський конкурс з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Вижницька палітра 2023», організований з метою об’єднання творчих здобутків молоді, розкриття творчого потенціалу та сприяння розвитку автентифікації української культури.

Як розповіла директорка Кам’янець-Подільської міської дитячої художньої школи, у якій навчається талановитий подолянин, Олена Савчук, до участі у конкурсі були запрошені студенти освітніх закладів України І рівня акредитації, учні загальноосвітніх та художніх шкіл. Понад півтисячі робіт юних учасників з усіх куточків України здивували організаторів своєю індивідуальністю. Своєрідною неповторністю, баченням краси рідного краю, патріотичністю, умінням створювати справжні витвори мистецтва була відзначена творчість Леоніда Кіцака. У категорії «Живопис» він здобув друге місце.

Кам’янецька земля досить багата на талановитих митців, зокрема й на всесвітньо відомих художників. Тож є усі сподівання, що своєю обдарованістю, яскравими природними здібностями, наполегливістю до цієї когорти додасться й ім’я кам’янчанина Леоніда Кіцака.

Василь ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар