ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ ВЕТЕРАНСЬКОГО РУХУ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк 8 грудня завітала до Кам’янець-Подільської районної ради, аби представити ветеранському і волонтерському загалу Кам’янеччини Консультативну раду з питань сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів при голові Хмельницької облради. Це недавно створена громадська організація за сприяння обласної ради, яка займається питаннями соціального захисту ветеранів військового конфлікту на сході України, воїнів-інтернаціоналістів і членів родин загиблих під час військових дій, які потребують пріоритетної підтримки. Гостей приймав голова Кам’янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич.

Віолетта Олександрівна пообіцяла всебічну підтримку з боку обласної ради у гарному починанні. За її словами для ветеранів існує безліч можливостей стосовно лікування, реабілітації, навчання, перекваліфікації і соціальної допомоги. Й одна з цілей Консультативної ради доносити ці можливості до ветеранів і членів родин загиблих.

«Наприклад, – повідомила голова обласної ради, – на наступний рік в обласному бюджеті закладено 2,5 млн гривень на вищу освіту для учасників бойових дій на Сході». Також вона запевнила, що зі своєї сторони буде сприяти вирішенню нагальних проблем потребуючих, які будуть звертатись до неї по допомогу.

Своїм першочерговим пріоритетом голова Консультативної ради, афганець, голова Хмельницької обласної організації ветеранів Афганістану Микола Приступа назвав налагодження продуктивної співпраці органів державної влади, органів місцевого самоврядування з громадськими ветеранськими і волонтерськими організаціями, що дасть змогу враховувати їхні думки у разі здійснення заходів підтримки ветеранів військових конфліктів і членів родин загиблих. З цією метою, а також у зв’язку з розширенням мережі Консультативної ради на райони Хмельниччини і відбулося виїзне засідання в приміщені районної ради.

Микола Іванович закликав присутніх до співпраці та делегувати своїх представників до нової громадської організації, як це зробили в Шепетівському і Хмельницькому районах.

Також піднімалося питання національно-патріотичного виховання серед молоді, аби підростаюче покоління виховувалось у патріотичному дусі не спорадично, час від часу, а регулярно.

На що голова районної ради Михайло Сімашкевич зауважив, що не дивлячись на фінансові труднощі і карантинні обмеження, в цьому відношенні на Кам’янеччині не все так погано, і цього року в Жванецькій громаді на березі Дністра запрацював військово-патріотичний табір для школярів молодшого і середнього віку.

Не обійшлося і без ложки дьогтю. Ветерани і учасники бойових дій жалілись на якість надання медичних послуг і курсів реабілітації у Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни. У зв’язку з цим ветерани змушені звертатися за допомогою в інші регіони. Незадоволені присутні були і тим, наскільки ветерани і члени родин загиблих з Кам’янеччини задіяні в житті ветеранських і волонтерських організацій обласного рівня.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар