ПЛАТНИЙ ПРОЇЗД ЧЕРЕЗ ТУРЕЦЬКИЙ МІСТ ВІДНОВЛЮЄТЬСЯ, А ПЕРЕВІЗНИКИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ДО РОБОТИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Про це у середу, 4 травня, повідомили під час брифінгу за участі директора національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» Василя Фенцура, директора департаменту житлово-комунального господарства міськради Олександра Боднара і представників фірми, яка збирала плату за проїзд Оксани Гуменюк та Валентини Дьяконової.

Після того, як спеціальна комісія, створена із представників міської влади та заповідника, обстежили міст, прийшли до висновку, що він перебуває в доброму стані й надалі може експлуатуватися. Єдине, чого потребує ця конструкція, вважають Василь Фенцур і Олександр Боднар, так це очистки і певного ремонту зливної системи.

Водночас при проїзді існуватимуть певні обмеження. Зокрема під час руху бажано, аби на мосту перебувало не більше двох транспортних засобів, а для автомобілів вагою понад 3,5 тонни рух взагалі заборонено.

Як повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства міськради, після запровадження воєнного стану військово-цивільна адміністрація Хмельницької області своїм наказом відмінила стягнення плати за проїзд для того, щоб не було заторів. Це призвело до різкого збільшення потоку автомобілів через міст і посилило загрозу його прогресуючого руйнування. Тому було прийнято рішення тимчасово відновити стягнення коштів, при цьому для кам’янчан, жителів Підзамча і Довжка вартість проїзду залишиться незмінною. Мостовий збір почне діяти вже з суботи, 7 травня. Такий захід, як запевнили виступаючі, направлений перш за все на зменшення потоку автотранспорту. А тим часом спеціальна комісія за участі столичних науково-дослідних інститутів з транспорту та містобудування вивчить, як краще вирішити цю проблему і раціонально спланувати рух через міст, аби вберегти його і щоб було водночас зручно для кам’янчан та гостей міста.

Одночасно з цим проходила зустріч міської влади з приватними перевізниками, переважна більшість з яких 4 травня не вийшла на маршрути, чим спричинила певні незручності для містян. На жаль, пресу на цю зустріч не пустили.

У соціальних мережах з’явилось повідомлення від міського голови Михайла Посітка, де він звинуватив приватних перевізників у саботажі і намаганні «підзаробити» на тимчасовій нестачі пального.

«Станом на ранок на 5 з 13 АЗС є пальне. Комунальний транспорт курсує. А от дехто з приватних перевізників вирішив на темі тимчасової нестачі пального в країні «підзаробити». Це недопустимо. Мають бути вжиті міри до «заколотників», якщо ще такі є, – зазначив міський голова. – Уряд, РНБО обіцяють, що у найближчі дні ситуація з пальним буде вирішена.

Не забуваємо, що хоч наша громада досі у тилу, але країна у війні. Всі потреби і сили – армії, на посівну, на життєво-важливу інфраструктуру. Ворог підступний. Він руйнує наші сховища пального.

Черга за пальним – не перешкода виїзду на маршрут. Це – тимчасова незручність. Єдність, розуміння, недопустимість будь-якого шантажу – це сьогодні на часі».

Ситуацію прокоментував голова Кам’янець-Подільської спілки перевізників Микола Чайковський. За його словами перевізники вимагали, аби їх заправляли без черги і такою кількістю пального, щоб вистачило на робочу зміну, оскільки в іншому випадку їм не має сенсу виходити на маршрут.

Міський голова Михайло Посітко із цим погодився і має наміри звернутися до представників АЗС, щоб вирішити цю проблему.

Що ж стосується збільшення плати за проїзд, то це питання не порушувалося під час зустрічі. Хоча спілка перевізників вже подала документи на розгляд. Щоправда «зелене світло» на такий крок у міськраді можуть дати ймовірніше уже після відміни воєнного стану.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар