ПІСЛЯ РІЧНОЇ ПЕРЕРВИ В КАМ’ЯНЦІ ЗНОВУ МАЛАНКУВАЛИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Мабуть прогноз погоди про настання холодів, або просто щільний графік, не дозволили самодіяльним колективам нашого збільшеного району (адже саме на свято вони найбільш затребувані) провести 13 січня фестиваль «Подільська Маланка», тоді коли за традиціями Маланка і святкується. Тому фестиваль відбувся у вівторок, 11 січня, в Кам’янці-Подільському в парку Героїв Євромайдану. У цьому святі народної творчості зголосились взяти участь 23 колективи з територіальних громад Кам’янеччини: Кам’янець-Подільської, Орининської, Слобідсько-Кульчієвецької, Китайгородської, Староушицької, Маківської, Новоушицької, Гуківської, Смотрицької – близько 250 чоловік. Вони пройшлися святковою ходою від Будинку культури до парку, де і відбувалося дійсто.

Ходу супроводжував військовий духовий оркестр військової частини А 2641. Перед входом до парку їх зустріли злі сили на чолі з традиційними персонажами свята маланкування чортом і козою у виконанні народного театру-студії «Лінк». Вони не пускали ходу до тих пір, поки ті не заспівали нечистій силі колядок.

Цей фестиваль став своєрідним звітним концертом, де всі учасники змогли представити глядачам творчі досягнення. За словами члена колективу «Пісенне мереживо» народного театру пісні ЦКіМ «Розмай» Романа Кукурудзи, їхній пісенний колектив існує майже 10 років, і за цей час об’їздив всю Європу. Репертуар «Пісенного мережева» – це народні подільські пісні в сучасній обробці, які сам виконавець збирає по Кам’янець-Подільському районі. «Саме на таких зібраннях починаєш розуміти наскільки творчий все-таки український народ і як він любить свою рідну пісню», – впевнений співак.

Крім духовної їжі, учасники і глядачі могли спожити й цілком матеріальну. Тут усіх бажаючих частували традиційними українськими стравами – варениками, дерунами, канапками з салом тощо, ну і звісно, як же без куті в таке свято.

Присутніх привітали міський голова Михайло Посітко і заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук.

Отож вийшло яскраве, гарне дійство, що відповідало святковому новорічному настрою. Один недолік, крім самих колективів було мало глядачів, адже фестиваль проходив у будній день, коли більшість жителів громади була на роботі чи навчанні.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар