НЕ ЛЯКАЮТЬНІ ШТРАФИ, НІ В’ЯЗНИЦЯ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

З настанням весни люди виходять на прибирання територій, а когось тягне в ліс на шашлики. У цей час, унаслідок необережного поводження з вогнем, або ж зумисного підпалу сухостою, нищаться гектари природних екосистем, а разом з тим – тварини та птахи, які там мешкають. Якщо ж для людей це не вагомий аргумент (як показує практика), варто задуматися про безпеку власних садиб, а також своє життя та здоров’я, кажуть рятувальники. Адже нерідко вогонь із сухостою перекидається на житлові будинки та господарчі споруди, більше того, навіть самі палії стають жертвами зумисно спровокованого полум’я.

Лише упродовж 9 квітня в Україні в природних екосистемах сталося 195 пожеж, вогнем пройдено понад 125 га!

На жаль, у цю сумну статистику одного дня потрапила і Кам’янеччина. Так, 9 квітня, о 15.44, на пункт зв’язку 6-ї державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про пожежу сухої рослинності поза межами села Оринин. Негайно до місця виклику було направлено відділення рятувальників. По прибуттю на місце пожежі встановлено, що горіла суха рослинність на відкритій території площею 500 кв. м.

А вже 10 квітня рятувальники приборкували вогонь на 200 кв.м поблизу села Велика Слобода, де теж горіла суха трава.

11 квітня спалахнув сухостій за межами села Врублівці. За викликом одразу було направлено чергове відділення 5-ої державної пожежно-рятувальної частини. Пожежа виникла на відкритій території та через сильний вітер набула великих масштабів. Вогнем знищено суху траву на площі 4,2 га.

Крім того, у цей день довелося гасити загоряння трави поза межами села Лісківці, де вигоріло 1,2 га площі.

Загалом, за даними ГУ ДСНС в області, упродовж 11 квітня на Хмельниччині зафіксовано два десятки пожеж в екосистемах, внаслідок яких вигоріло понад 22 гектари сухої трави.

12 квітня теж не стало винятком, і рятувальникам області довелося 32 рази виїжджати на приборкання вогню. Зокрема довелося ліквідовувати займання сухої рослинності поблизу сіл Суржа, Оринин, Китайгород.

На момент прибуття підрозділу вогнеборців у Китайгород, пожежа поширилася на значну площу, тож вони негайно кинулися на боротьбу із вогнем. Тим часом інспектори ДСНС встановили особу, яка здійснила підпал. Ним виявився місцевий 74-річний мешканець, який спричинив пожежу на відкритій місцевості, що розповсюдилась на площу понад 7 тис. кв.м. На порушника складено протокол та буде притягнуто до відповідальності.

Служби порятунку склали цього дня протокол на порушницю з Суржи, через підпал якої вигоріло 3 тис. кв.м сухостою. Як часто трапляється в аналогічних випадках, винуватиця пожежі вирішила позбутися сухої рослинності на прилеглій території і просто запалила її, що й спровокувало загоряння. Тож 52-річну місцеву жительку буде притягнуто до відповідальності.

Горів сухостій на вул. Крип’якевича у Кам’янці-Подільському і 13 квітня. Вогнем знищено 400 кв.м рослинності. Цього ж дня рятувальникам Державної служби з надзвичайних ситуацій Кам’янеччини довелося ліквідовувати пожежу в с. Червона Чагарівка. Площа загоряння сухої трави сягала 1 га.

В усіх випадках вогнеборці швидко приборкали пожежу та не допустили розповсюдження вогню на поруч розташовані житлові будинки.

Щоправда, одним гасінням сухостою не обійшлося. Так, 9 квітня довелося визволяти з вогняної пастки господарчу будівлю на вул. Маршала Харченка в Кам’янці-Подільському. Негайно за викликом до місця події прибули чергові караули вогнеборців 5 та 6 Державних пожежно-рятувальних частин. Вогонь з господарчої будівлі встиг перекинутись на поряд розташоване складське приміщення. Пожежу на площі 45 кв.м рятувальникам вдалося загасити.

11 квітня горіла приватна господарча споруда, що на вулиці Квіткова в смт Стара Ушиця. За вказаною адресою відразу направили чергові відділення 35 Державного пожежно-рятувального поста.

На місці виклику з’ясувалося, що пожежа виникла в середині будівлі та поширилася на площу 12 кв.м.

Довелося рятувати господарчі будівлі й 12 квітня в Думанові, Малинівцях, Старій Ушиці.

Причини загоряння наразі з’ясовуються. Травмованих та загиблих на місці подій не було.

Вогнеборці вкотре нагадують про обережне поводження з вогнем, заборону випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм, у придорожніх смугах тощо. За спалювання сухої трави та листя законом передбачений шраф до 153 тис.грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в’язниці!

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар