Хто через вогнище перестрибне, очиститься від усього лихого

7 липня, в день Івана Купала, що здавна вважається святом молоді й кохання, слов’яни вшановували сонце, родюче літо і зелені луги. Ця традиція збереглася в Україні й понині. В багатьох населених пунктах Кам’янеччини з нагоди свята відбулися театралізовані обрядов дійства. Зокрема, у відпочинковому комплексі «Перевесло», що в Оринині, місцеві жителі та гості свята водили хороводи навколо купальського вогнища й стрибали через нього, брали участь у численних конкурсах, прикрашали й топили Марену та намагалися знайти цвіт магічної папороті. Словом, веселилися й танцювали на повну.

У святковому дійстві взяли участь голова райдержадміністрації Василь Сукач, голова районної ради Віктор Кривак, депутат обласної ради, господар відпочинкового комплексу «Перевесло» Василь Строяновський, Орининський сільський голова Валер’ян Мокрицький.

У Гуменецькій об’єднаній територіальній громаді Івана Купала відзначали на березі річки Мукші. Тут відбулося чимало конкурсів, майстер-класів, спортивних ігор, зачарував глядачів концерт аматорських колективів Гуменецької сільської ради. Фішкою свята став конкурс «Містер Купало-2017», у якому цей титул здобув житель з с.Залісся Друге Вадим Яцков. Усі конкурсанти отримали цінні подарунки з рук сільського голови Інни Абдулкадирової.

Мальовниче село Княжпіль цьогоріч також започаткувало традицію святкування Івана Купала. Учасники дійства зібралися в гарній місцині на березі річечки Гниловідки. Присутніх зі святом привітали сільський голова Лариса Ільніцька та депутат районної ради Василь Яковенко. Перед жителями громади виступили місцеві аматори сцени. Юнаки та дівчата водили хороводи навколо опудал Купала та Марени та долучали всіх присутніх до святкування. І поки палало купальське вогнище, символізуючи єднання неба та землі, навколо відбувалися народні гуляння…

Олеся МИХАЛЬЧИК.

Де верби купають віти у воді…

У мальовничому куточку села Демшин – парку культури й відпочинку, поблизу ставка, де верби купають свої віти у воді, 7 липня було дуже людно. Адже тут уже другий рік поспіль за ініціативи сільського старости Галини Гай проводиться театралізоване дійство до дня Івана Купала. Оскільки це свято не лише нашого села, а й усієї Китайгородської об’єднаної територіальної громади, завітали до нас представники всіх населених пунктів, а саме працівники освіти, культури, старости сіл Дерев’яне та Рогізна, жителі сусідніх сіл, управлінський апарат Китайгородської ОТГ на чолі з головою Юрієм Безродним, творчі колективи «Рогізнянка» та «Наддністрянка», гурт «Берегиня» тощо.

З вітальним словом до присутніх звернулася Галина Гай.

Організатори підготували надзвичайно цікаву,захоплюючу й видовищну програму дійства. Тут були танці, пісні, конкурси, ігри, загадки, розігрувалися призи. Ведучі – завідувач клубу Ірина Любченко та Христина Любченко – провели свято цікаво, а незвичайну атмосферу допомогли створити музичні номери та декламування віршів.

Порадували присутніх своїм співом юні таланти Аня і Юля Малищуки, Яна Павленко, Настя Тодорчук, Оля Олійник, Оля Дрик, Богдана та Діана Нагоряни та інші. Хореографічну композицію підготувала Ангеліна Мединська. Дівчатка в українському вбранні та з віночками кружляли в танці навколо «купайлиці», а потім пускали віночки на воду, загадуючи кожна своє бажання. Хлопці розпалили вогнище й стрибали через нього.

До цієї події було виготовлено величезний торт, на якому зображено купальські символи – річкову воду та віночок – і напис «Івана Купала». Так по-святковому оздобила цей кондитерський виріб Олена Сафрончук. А ще всіх учасників дійства пригостили рибною юшкою та іншими смаколиками.

На завершення зазначимо, що до проведення свята долучилися ПП Олег Томін, агрофірма «Енселко», місцеві артисти, сільські депутати, кухарі-кондитери, рибалки та чимало небайдужих односельців. Танцювальну програму для молоді організовано за підтримки музиканта Володимира Кременчука.

Галина ЧОРНА, завідувач музею с.Демшин.

 

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар