ФІЛЬМ КАМ’ЯНЕЦЬКОГО РЕЖИСЕРА ОТРИМАВ НАГОРОДУ НА КІНОФЕСТИВАЛІ В КАННАХ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Кам’янець-Подільський фільм про війну 2022 року «Битва за Україну» режисера Андрія Зайця виграв у Каннах «Приз глядацьких симпатій» на міжнародному кінофестивалі «Cannes 7th Art Awards», який проходив з 13 по 16 жовтня в кінотеатрі «Espace Miramar». Представляти стрічку в Францію приїхали арт-директор Кам’янець-Подільського Міжнародного кінофестивалю «Бруківка» Георгій Торяник, акторка театру та кіно Тетяна Дзюбінська, оператор стрічки Богдан Закордонець, Аліса Століца і Наталія Торяник.

Під час церемонії нагородження Георгій Торяник, який зіграв у «Битві за Україну» одну із ролей, сказав тезу, що охарактеризувала мету створення такої стрічки та показу її на міжнародних фестивалях: «Цим фільмом ми нагадуємо, що в нашій країні війна і вона ще не закінчилась. Але ми будемо боротися, будемо захищати нашу землю до перемоги. Слава Україні!».

Тетяна Дзюбінська, яка виконала в фільмі головну жіночу роль, подякувала організаторам та глядачам: «Це дуже важлива нагорода для нас. Я хочу присвятити її своєму двоюрідному брату, українському військовому прикордоннику з Маріуполя, який зараз знаходиться в полоні в Оленівці. Підтримуйте нас! Слава Україні!».

Під час європейської прем’єри «Битви за Україну» Анарель Муз, президентка фестивалю, директорка Казахстанського павільйону на Каннському кінофестивалі та засновниця кіноасоціації «Silk Road Production» розчулилася і висловила подяку українцям, а команда Кам’янець-Подільського кінофестивалю «Бруківка» залишила французьким колегам прапор України з автографами від подільського «Культурного Фронту».

Журі кінофестивалю «Cannes 7th Art Awards» очолювали французький актор театру та кіно Арсен Жироян, президент і засновник асоціації каннських кіноманів «Ciné Croisette» Сергій Базилевський, сценарист Антуан Лассейн, режисер та композитор Філіп Донон, актор Філ Дюссоль.

Раніше фільм «Битва за Україну» отримав «Приз журі» Харківського фестивалю незалежного короткометражного українського кіно «Бардак», який відбувався в межах кінофестивалю «Kharkiv MeetDocs». Стрічку показували на українських кінофестивалях «Своїми Словами» (Київ), «Бруківка» (Кам’янець-Подільський), «Кіно в музеї» (Одеса). Фільм також є учасником конкурсних програм фестивалів в Італії, США, Німеччині, Бразилії, Канаді, Нігерії, Південно-Африканській Республіці, Південній Кореї.

Нагадаємо, фільм «Битва за Україну» присвячений подіям у перші місяці повномасштабного російського вторгнення. Оповідь ведеться від імені добровольця з Кам’янця-Подільського та волонтерки, яка опинилась в окупованому Маріуполі. У роботі над стрічкою взяли участь Андрій Заєць, Іван Трач, Тетяна Дзюбінська, Ірма Вітовська-Ванца, Віталіна Біблів, Георгій Торяник, Олексій Лисий, Віталій Івановець, Ольга Завалішина, Галина Молдован, Богдан Закордонець та інші.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар