БАТЮ ВІДЗНАЧИЛИ ПОСМЕРТНО

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Минулого вівторка голова Кам’янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич та командир бригади, полковник Олександр Река вручили матері героїчно загиблого штаб-сержанта Костянтина Коменданта заслужені бойові нагороди, посмертно. На врученні була присутня родина Героя.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі указом Президента посмертно нагороджено орденами «Богдана Хмельницького» ІІ та ІІІ ступенів військовослужбовця 48 інженерної бригади.

– Дуже шкода і сумуємо усі, що загинув «Батя», – розповідає комбат Андрій Тарнавський, – його так називали заслужено. З Костею я знайомий давно. Це справжній патріот і воїн, він завжди приходив на допомогу, навіть коли його не просили. З перших днів, щойно почалася АТО і коли російський агресор ступив на українську землю, він вже стояв на сторожі й завжди був на передовій. У Кості була власна снайперська рушниця.
Одного разу наш підрозділ вийшов на завдання. По нас прицільно вів вогонь снайпер. Думали, що вже все. Як раптом все затихло… А це Костя дізнався, що ми під обстрілом, і пішов нам на допомогу. Зняв снайпера.

У п’ятнадцятому році він отримав серйозне поранення, якраз у той час формувався 308 батальйон і його призначили туди інструктором, проте не захотів у ньому служити. Мовляв, не моє це, усі воюють, а я тут. У двадцятому році разом були у Соледарі, він завжди прикривав нас. У квітні 2022 року виконував обов’язки командира мобільної групи мінування, особисто під постійним обстрілом ворожої артилерії організував нарощування мінно-вибухових загороджень перед переднім краєм наших військ. У результаті спецзавдань та успішних дій групи було знищено по чотири танки і БТРи, дві БМП, два автомобілі в районі населених пунктів Новосілка, Ольгівське та Малинівка. У результаті обстрілу ворожої артилерії в районі населеного пункту Новосілка Костя отримав тяжке осколкове поранення.

30 травня перестало битися серце героїчного «Баті». Враз осиротіла уся родина: діти залишилися без батька, мати – без сина, колеги – без друга, Україна – без вірного та відважного захиснка.

Валерія СУШИЦЬКА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар