ЛІЛІЇ ВОСЕНИ

Автор: | Опубліковано Сад-город Немає коментарів

У багатьох любителів запашних лілій виникає запитання, що робити з квітами восени і після того, як відцвіли? Щоправда, деякі сорти ще цвітуть і досі. Чи треба обрізати? Чи потребують рослини щорічного викопування? І чи можна пересаджувати, якщо квітнуть?

ПІСЛЯ ЦВІТІННЯ
Коли лілії відцвіли, вони починають накопичувати в цибулині поживні речовини. Так набираються сил для цвітіння у наступному році. Поживні речовини надходять із стебел. Тому обрізають їх аж пізно восени, коли стебла повністю висохнуть. А ось квіти видаляють одразу, як зав’януть. Адже після цвітіння вони зав’язують насіння. А це забирає в рослин сили.

ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРІЗАТИ
Працюють чистим знезараженим інструментом. Для дезінфекції можна скористатись спиртом. Стебло обрізають не під корінь, а залишаючи 10-15 см.

ДІЛЯТЬ НЕ ЩОРОКУ
Цибулини лілій щороку нарощують дочірні цибулинки. З часом їх більшає, вони дрібнішають, а відтак стають дрібнішими стебла та квіти. Однак пересаджувати і ділити лілії щороку не потрібно. Достатньо робити це один раз на 3-5 років. Ділянку для нових посадок краще обрати іншу, адже з роками в ґрунті можуть накопичуватись збудники хвороб лілій.

А от чи пересаджувати квітучі – однозначної відповіді немає. У мене, наприклад, був й успішний, і негативний досвід. Причин неуспіху може бути чимало: погодні умови, стан самої рослини, вид, до якого належить сорт, тощо.

КОЛИ РОЗСАДЖУВАТИ
Якщо настав час розсадити цибулини, зробити це можна восени та навесні. Восени викопують через 4-5 тижнів після цвітіння. Земля у цей час має бути суха. Штик лопати ставлять на певній відстані від гнізда з цибулинами та підкопують по колу, поки його все не підчеплять. Стебло струшують та оглядають цибулини на предмет гнилей. На посадку залишають лише здорові. Їх протягом півтори години дезінфікують у розчині марганцівки або фунгіциду, а потім ретельно просушують і висаджують, або закладають на зберігання.

Щоб добре зберігались до весни, можна обкачати в попелі та скласти в ящик. До весни тримають у темному приміщенні, що добре провітрюється, при температурі не вище 5-6 градусів. Найкращий час для осінньої посадки цибулин – вересень-жовтень. Висаджують у пухкий поживний ґрунт. Краще, якщо це буде легкий суглинок. Висаджують на глибину, що дорівнює трьом діаметрам цибулини.

Підготувала Лідія ГЕРАЩЕНКО.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар