Перинатальний центр уже з головою та з ідеями, які чекають на втілення

Автор: | Опубліковано Політика Немає коментарів

21 липня сталося те, на що всі чекали з величезним нетерпінням –перинатальний центр, який поки що існує лише теоретично, нарешті отримав свого керівника. Заступник міського голови Вадим Савчук та начальник управління охорони здоров’я міськради Юрій Пливанюк представили представникам ЗМІ головного лікаря Кам’янець-Подільського перинатального центру Олександра Гурського. Тепер, згідно з відповідними нормами та процедурами, можна буде сформувати структуру центру, його положення, штат працівників тощо. На прес-конференції з цього приводу також були присутні гості зі столиці, які погодилися курувати проект та допомогти кам’янчанам втілити в життя таку необхідну та архіважливу справу. Так, із журналістами цього дня поспілкувалися професор кафедри акушерства та перинатології Національної медичної академії післядипломної освіти Надія Жилка, начальник управління медичних та технологічних систем ДП «Укрмедпроектбуд» Олександр Соловей та медичний проектант-архітектор Дмитро Воробйов.

Нагадаємо, що розмови про створення перинатального центру в місті точилися вже давно. Й воно не дивно, адже чого гріха таїти, не всі кам’янчани були задоволені медичними послугами, які надають пологові будинки міста та району, зокрема і той же «ОХМАТДИТ». Проте все ж, напевно, головною передумовою створення такого центру стала демографічна ситуація. Від’ємні показники чисельності населення Кам’янеччини красномовно свідчать, що ми маємо неабиякі проблеми із поповненням у наших родинах: жінки не хочуть народжувати, а якщо й  зважуються, то обирають інші медичні заклади. І це не порожні слова, адже 2015 року в медичному центрі «ОХМАТДИТ» акушери прийняли лише 1282 пологів із 2000. Така ситуація свідчить про певний відтік пацієнтів до інших лікувальних закладів. А ось відсоток пологів, які пройшли в медичному центрі без ускладнень, лише 69%, що свідчить про певні проблеми. Минулоріч високим був і показник кесаревих розтинів, які підвищує ризик небезпек для здоров’я матері та дитини.

– Оперативний аналіз галузі охорони здоров’я показав необхідність удосконалення надання медичних перинатальних послуг, — наголосив начальник управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк. — Виникла гостра потреба в створенні сучасного перинатального центру з впровадженням медичних, технічних, інженерних та інформаційних технологій на рівні європейських стандартів. Все це дасть змогу вчасно і якісно надавати висококваліфіковану медичну допомогу новонародженим, своєчасно діагностувати внутрішньоутробні інфекції, паталогічний стан плода, проводити лікувально-профілактичні заходи, гарантуючи народження здорової дитини.

Перинатальний центр розміститься в приміщенні лікарні, де зараз знаходиться «ОХМАДИТ», та займатиме площу близько 17000 кв.м , і як зауважив начальник управління медичних та технологічних систем ДП «Укрмедпроектбуд» Олександр Соловей, ці площі будуть освоюватися поступово. Тут буде й центр планування сім’ї, і медико-генетична допомога, і реабілітація репродуктивного здоров’я жінок та багато чого іншого. Олександр Петрович висловив сподівання, що проект буде інвестиційно привабливим і за допомогою співфінансування із міської казни та залучених коштів спільними зусиллями ми зможемо досягти і зростання кількості новонароджених, і зменшення рівня їхньої смертності, і підвищимо привабливість медичного закладу для жителів сусідніх районів і навіть областей. А ось із вартістю послуг центру та взагалі з вартістю проекту в цілому, а також зі строками його виконання поки що визначитися не можуть, адже й самі не знають, у яку копійку все це виллється. Єдине відомо точно – послуги в перинатальному центрі будуть як платні, так і безкоштовні, особливо ж для пільгових категорій.

Тож поживемо-побачимо, адже одне діло — розмови, а зовсім інше — втілення їх у життя. А роботи нашим медикам із покращення демографічної ситуації в місті та створенні якісної перинатальної допомоги ще, як бачимо, непочатий край!

Діна КУШНІР

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар