Замість психолога — до перукаря

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

Чи багато поміж нас знайомих або колег, яких би в день їхнього народження вітала вся країна? Днями це відбувалося з майстром виробничого навчання з Донеччини Вікторією Рясковою., яка прибула зі своїми вихованцями до ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» (директор Михайло Рущак) для участі в заключному етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ із професії «Перукар». Двадцять чотири області делегували до Кам’янця юних майстринь, аби вони на престижних змаганнях змогли довести собі, що дійсно обрали собі справу до душі.

На дистанції лише дівчата

Отож, на передконкурсній презентації зібралося справжнє зіркове сузір’я, готове «перетворити ремесло на мистецтво», адже ці дівчата — кращі серед рівних, і творчість для них — стан душі, стиль життя. Одна, до прикладу, полюбляє на дозвіллі малювати, друга вишиває на полотні, третя чудово співає, а ще хтось закоханий у хореографію чи захоплюється флористикою. Словом, що не конкурсантка, то непересічна особистість.

Звісно ж, перед початком головного дійства хвилюються всі — наставники, майстри, моделі. На останніх, між іншим,покладаються неабиякі надії — важливо не лише створити красу, а й зуміти подати її строгому та прискіпливому журі. Та от Юля.П. відверто тішиться нагоді поповнити запаси адреналіну: боротьба — це її. За декілька хвилин до старту розпитую дівчину з поетичним ім’ям Елізабет, що потрібно для перемоги, точніше, що в пріоритеті — голова чи руки? Погоджується з усім, ставлячи крапку: «Активним має бути й серце». Невідомо, що коїться в голові ось цієї юнки, та Альона Ш. упевнена в своїй перемозі — оце бійцівський дух! Такій витримці можна позаздрити. Маріанна А. з Карпат, коментуючи оптимізм суперниці, розмірковує над особливим статусом своєї професії, приводячи цитату: «Проблеми, перед якими пасує психолог, вирішує перукар».

Створити свою Галатею

У будь-якому разі кожна конкурсантка налаштована на призове місце, та коли стрілка годинника в майстерні добігає фінальної риски, всі тривожно поглядають на неї, додаючи ще якісь штрихи.

Наразі розпочинається дефіле моделей, а судді ретельно фотографують зачіски з усіх боків, бо ж, як пригадує переможниця обласного етапу Сніжана Підвисоцька, враховується не лише оригінальність, а й складність, «чистота» роботи. Непросто було майстрам, утомилися й моделі — під спалахами телекамер, під невсипучим оком відео зберігати спокій, терпіння, поставу, милу посмішку, що, без сумніву, підтримує майстрів, — дорогого вартує.

Добрий початок надихає

Три конкурсні доби були повчальними й змістовними. Порадувала гостей культурна програма— екскурсії, концерти, вечори знайомств. Майстер виробничого навчання з Луганщини Ярослава Ніколенко ділилася: «Вражені тим, що побачили, хоча раніше їздили в Закарпаття, на Львівщину. Пишаюся тим, що в нас така велика й прекрасна країна». Дивувалися й численним сценічним талантам вихованців і педагогів ДНЗ «Подільський центр ПТО». А делегація зі Львова, мабуть, висловила думку всіх учасників професійного форуму: «Училище — гарне, кухня — супер, люди — чудові! Почувалися, ніби вдома».

Щоб піднятися на переможні сходинки, за час навчання необхідно опанувати на відмінно такі предмети, як пластична анатомія, хімія, основи сангігієни та колористики, етика, естетика та ін., а ще — полюбити те, чим займаєшся.

Львів’янка Тетяна Самалюк ще в дитинстві вигадувала різноманітні зачіски для своїх ляльок, а згодом зачісувала й молодших сестричок. Звернула на неї увагу, бо дівчинка схожа на Дюймовочку — маленька, тендітна та, як з’ясувалося, досить титулована для свого віку — брала участь не в одному конкурсі.  От і тепер Тетяна отримала диплом І ступеня. На запитання, що відчуває цієї хвилини, відповіла, що від переповнення емоцій хочеться плакати, та за мить сльози висихають і вона кидається в обійми своїх учителів. Далі місця між собою поділили: Альона Шаропата з Чернігова — ІІ місце, Анастасія Кір’янова з Кривого Рогу — ІІІ місце, Сніжана Підвисоцька з ДНЗ «Подільський центр ПТО» — ІV місце, Елізабет Сімушина із Запоріжжя — V місце, Ірина Кочеткова з м.Куп’янськ Харківської обл. — VІ місце. З цим переможниць привітали представниця Міністерства освіти й науки (оргкомітет) Ольга Богданович, директор закладу, на базі котрого проходив конкурс, Михайло Рущак, а також голова журі Ірина Луцюк, яка побажала дівчатам не зупинятися на досягнутому, продовжуючи наполегливо вдосконалюватися в професії.

І з цим неможливо не погодитися, бо ж відомо здавна: дорогу здолає той, хто іде.

Лариса МАСЛОВА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар