Вчителі складатимуть ЗНО

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

Вперше незалежне тестування професійності учителів, які цього року є учасниками експерименту з сертифікації педагогічних працівників, відбудеться 31 жовтня. Про це пише Оsvita.ua. Усього в день тестування учасникам буде запропоновано 100 завдань, на виконання яких буде відведено 180 хвилин. В Українському центрі оцінювання якості освіти зазначають, що завдання тесту будуть спрямовані на визначення рівня обізнаності учасників з питань планування та організації освітнього процесу, забезпечення і підтримки навчання, виховання і розвитку учнів, створення освітнього середовища. Як відомо, зовнішнє оцінювання вчителів є одним з обов’язкових елементів сертифікації педагогічних працівників. Цього року буде проведена пілотна сертифікація вчителів початкової школи, участь в який візьмуть майже 900 педагогічних працівників. Власники сертифіката отримають щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу пропорційно обсягу педагогічного навантаження упродовж трьох років його чинності.

За словами начальника відділу освіти райдержадміністрації Олени Пронозюк, вчителі району в незалежному тестуванні професійних якостей у форматі ЗНО участі не беруть. На її думку, сертифікація – це своєрідний вид оцінювання якості роботи вчителів і вже незабаром вона зможе замінити атестацію.

– Завдяки сертифікації оцінюватимуть, передовсім, самого вчителя та його компетентності, – вважає Олена Вікторівна. – А також це своєрідний матеріальний стимул щодо підвищення заробітної плати.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар