Злочин і кара

Автор: | Опубліковано Кримінал Немає коментарів

Поверненню державі підлягає 3 га землі

Кам’янець-Подільською прокуратурою в межах реалізації представницьких повноважень встановлено порушення вимог законодавства при використанні земель сільськогосподарського призначення на території Рудської сільської ради. Встановлено, що у 2008 році між районною державною адміністрацією та одним із приватних підприємств укладено договір оренди земельної ділянки площею 3 га. Суб’єкту господарювання строком на 10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва передано землі вартістю понад 100 тис.грн.

Водночас вказана земельна ділянка тривалий час використовувалася недобросовісним орендарем без проведеної нормативної грошової оцінки землі та, як наслідок, ставка орендної плати у договорі була нижчою від законодавчо встановленої.

— За вказаних обставин місцевий бюджет та територіальна громада недоотримували значну суму коштів, — повідомив заступник керівника місцевої прокуратури Олександр Гончар.

Тому прокуратура, діючи на захист інтересів держави, звернулася до суду з вимогою визнати договір оренди землі недійсним. Рішенням господарського суду Хмельницької області позицію прокуратури підтримано, земельна ділянка площею 3 га підлягає поверненню у державну власність.

Судитимуть працівника кам’янецького вишу

Кам’янець-Подільською прокуратурою під час вивчення законності витрачання бюджетних коштів службовими особами одного з вищих навчальних закладів міста виявлено ознаки кримінального правопорушення.

Встановлено, що комендант окремих навчальних корпусів вишу, зловживаючи службовим становищем, здійснила розтрату бюджетних коштів. Оскільки службова особа забезпечувала ведення табелів обліку робочого часу підлеглих працівників, упродовж 2013-2016 років вона вносила до них неправдиву інформацію про трудову діяльність підлеглої прибиральниці приміщень, яка насправді не працювала.

Загалом псевдопрацівнику безпідставно зараховано 6048 фактично невідпрацьованих робочих годин.

Як повідомила заступник керівника місцевої прокуратури Ольга Кравцова, неправомірні дії працівника навчального закладу зумовили здійснення незаконних виплат заробітної плати на загальну суму понад 60 тис.грн.

За результатами досудового розслідування, проведеного під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури слідчим відділом Кам’янець-Подільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в області, зібрано достатньо доказів та особі оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.191 (розтрата чужого майна (коштів фонду заробітної плати учбового закладу) шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем), ч.1 ст.366 (внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей) Кримінального кодексу України.

Наразі у вказаному кримінальному провадженні місцевою прокуратурою затверджено обвинувальний акт, який для розгляду направлено до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду.

Довідково: санкція статей інкримінованих злочинів передбачає максимальне покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар