Вашу картку буде заблоковано, або на Кам’янеччині активізувалися віртуальні шахраї

Автор: | Опубліковано Кримінал Немає коментарів

Національна поліція повідомила про сплеск шахрайств із банківськими платіжними картками.

Неодноразово такі випадки трапляються і в районі. Так, нещодавно, 10 жовтня, до 50-річної жительки села Колибаївка зателефонувала невстановлена особа, яка представилась працівником служби безпеки банку, і під приводом блокування банківської картки, дізналась особисті дані та зняла з рахунку потерпілої 9041 гривню.

За цим фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження.

…«ВАША картка буде заблокована банком. Терміново пройдіть авторизацію або зателефонуйте (вказується номер)». Такі повідомлення, набрані латинськими літерами, надходять багатьом громадянам. Текст однаковий, а телефони для «авторизації» різні. Правоохоронці застерігають: у жодному разі не можна телефонувати за вказаним номером! Бо це чистої води афера, у результаті якої той, хто надасть конфіденційні дані своєї банківської картки, миттю втратить усі кошти, що досі на ній зберігались.

Добути чийсь номер телефону, а часом із прізвищем та повним ім’ям і навіть домашньою адресою, для шахраїв не проблема.Тож отримавши вищезгадане СМС, не треба відразу і беззастережно думати, що воно справді з банку.

Здебільшого злочинці відправляють його навмання. Вірогідність того, що власник мобільного телефону є клієнтом одного з банків, дуже велика. Стривожений повідомленням власник картки, як правило, телефонує за вказаним у СМС номером. А на другому кінці слухавки уже з нетерпінням його чекають: нібито черговий «колл-центру вашого банку» добре поставленим ввічливим голосом почне задавати звичні у таких випадках запитання. Спершу попросить назвати номер картки, затим — прізвище, ім’я та по батькові, кодове слово. Потім почне виманювати термін дії картки та її PIN-код. У кінці навіть не забуде подякувати за звернення у «службу банку» і запевнити, що клієнт може не хвилюватися за свої гроші. А тим часом останніх, як кажуть, і слід захолов…

Схема такого ошукування стара і загальновідома. Та, на жаль, є чимало довірливих громадян, які потрапляють на гачок до шахраїв, умить позбуваючись усіх своїх заощаджень. Яку в цьому разі можна дати пораду? Нікому і ніколи (а в телефонному режимі — і поготів) не називайте жодних даних своїх платіжних карток, навіть терміну їх дії.

Зрештою правоохоронці радять зателефонувати 102 і повідомити про цей кіберзлочин. Можливо, ще комусь це врятує гроші.

Олеся МИХАЛЬЧИК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар