На Кам’янеччині під прикриттям ведення фермерського господарства хотіли заволодіти сільгоспугіддями вартістю 32 млн грн.

Автор: | Опубліковано Кримінал Немає коментарів

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура у судовому порядку домоглась припинення договірних відносин щодо використання землі сільськогосподарського призначення вартістю 32 млн грн.

Встановлено, що наказами Головного управління Держземагенства в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянину для ведення фермерського господарства 927 га землі, розташованої за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району.

Виявилось, що при прийнятті таких рішень посадовці формально підійшли до вирішення заяв громадянина, не пересвідчились у волевиявленні заявника створити фермерське господарство та його спроможності вести діяльність такого виду – виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатись її переробкою та реалізацією, а також у наявності необхідної техніки та інших засобів обробітку великих площ земель.
Крім того, всупереч вимогам Закону України «Про фермерське господарство» спірні землі вартістю понад 30 млн. грн. розташовані не єдиним масивом та знаходяться на значній відстані одна від одної.
Дійсний намір землекористувача спрямовувався не на ведення фермерського господарства, а на штучне використання цієї процедури як пільгового порядку одержання земель державної власності в оренду без проведення земельних торгів.
– У зв’язку із цим, діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами визнати вказані накази Головного управління Держземагенства в області незаконними та скасувати їх, а також визнати недійсними договори оренди землі, – повідомив заступник керівника Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури Олександр Гончар.
Під час судового розгляду відповідачем добровільно достроково розірвано частину договорів оренди та суборенди землі загальною площею 792 га вартістю понад 28 млн. грн. Прокурором доведено обґрунтованість решти позовних вимог та судом визнано незаконними і скасовано накази Головного управління Держземагенства в області, визнано недійсними договори оренди та суборенди земельних ділянок площею 135 га вартістю понад 4 млн. грн.
За матеріалами прокуратури Хмельницької області.
Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар