Віоліна Ситнік: «Він знає, коли ти помреш»

Автор: | Опубліковано Дозвілля Немає коментарів

Шановні поціновувачі сучасної української прози, сьогодні ми продовжуємо рубрику «Пропонуємо прочитати», яку газета «Край Кам’янецький» започаткувала напередодні повномасштабного вторгнення, і встигла презентувати вам лише роман Юрія Даценка «Пастка для різника» – перший детектив із авторської серії «Історії провінційного хірурга», що побачив світ у видавництві «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля». Тож після вимушеної «паузи» продовжуємо. У 2024 році зазначена серія налічує 5 романів і є завершеною. Перший роман продовжили – «Книга в камені», «І стало світло…», «Життя вічне», «Останні години». Що ж, якщо дебютний детектив автора із Хмельницького вас вразив, час дізнатися продовження історії Якова Ровнєра!
Наразі ж – про ще один детектив, але вже не від Юрія Даценка, а від Віоліни Ситнік – української письменниці, журналістки, авторки низки прозових творів (від оповідань до романів), що вийшли друком у найбільших видавництвах України – «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», «Фоліо», «Академія», «Брайт Букс» та ін.
Читачам міської преси добре відоме її ім’я, адже Кам’янець-Подільський для Віоліни Ситнік – рідне місто: тут вона навчалась в університеті, відточувала свої письменницькі навички, працювала в обласній газеті «Кам’янецький часопис «КлюЧ», Кам’янець-Подільській міській раді, була співзасновником та головним редактором літературно-мистецького часопису «PHOENIX» (2014-2016 рр.). А кілька років тому переїхала до Хмельницького.
Отже, зустрічайте – психологічний трилер-детектив «Він знає, коли ти помреш». Рік видання: 2023. Видавництво: «Фоліо».
…Маньяками не народжуються, ними стають, і часто через (без)діяльність найближчих людей. Саме до цього висновку з часом дійде журналістка Регіна Осипенко. Але спочатку місто сколихне серія дивних убивств. Єдине, що пов’язує жертви, – всі вони у соцмережі проходили тест «Дізнайся, коли ти помреш», створений загадковим Пророком. Професійне чуття Регіни підказує: смерті невипадкові. Та коли від рук Пророка помирає її найближча подруга, журналістка не може стояти осторонь. Разом із капітаном поліції Ігорем Зацерківним, з яким її пов’язують давні і дивні стосунки, вона кидається у вир розслідування і… потрапляє в пастку.
Газеті «Край Кам’янецький» Віоліна Ситнік так прокоментувала свій детектив: «Для мене роман «Він знає, коли ти помреш» – це вихід із зони комфорту. Адже це перша спроба написати роман у жанрі, в якому досі не писала; це неочікуваний і несподіваний для багатьох моїх читачів перехід від теплих та веселих оповідань до розслідувань моторошних злочинів; це нова (і місцями – жорстка і цинічна) я, до якої не звикли…».
І щоб іще більше вас заінтригувати, додаємо фрагмент рецензії від bukvoid.com.ua: «Людська психіка – незбагненна, як Всесвіт. Чи можете ви сказати, що добре знаєте своїх сусідів, колег чи просто знайомих? Буває так, що ми не знаємо навіть ту людину, яка поруч із нами в ліжку. Саме про це роман Віоліни Ситнік «Він знає, коли ти помреш».
А на фінал – приємна новина: нещодавно у видавництві «Фоліо» вийшов другий роман Віоліни Ситнік у головній ролі із журналісткою Регіною Осипенко – «Без вини винний». Тож бажаємо приємного читання!
Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар