ВЕСЕЛІ КАНІКУЛИ З БОГОМ

Автор: | Опубліковано Дозвілля Немає коментарів

Палахкотять на клумбах у дворі храму Пресвятої Трійці різнокольорові сердечка. Просимо ботаніків не напружувати пам’ять, бо насправді сердечка ці рукотворні, висаджені дітлахами, котрі проводять своє літнє дозвілля в денному таборі. Такі ж табори організовуються і в храмі святого мученика Йосафата.

Ніколи нудьгувати школярикам за такої насиченої програми відпочинку, котру втілюють у реальність молоді провідники, або, як їх називають, Христові аніматори. Ненав’язливо, через ігри, конкурси, співи, танці діти отримують заряд особливої енергії, пов’язаної із моральним, духовним, патріотичним вихованням.

Ось до учасників табору надійшов лист від невідомого хлопчика, котрий потребує допомоги. Отож, усім гуртом намагаються віднайти правильні рішення, аби подолати проблему. Перед цим лист необхідно було знайти – тож квест захопив усіх. А ще яскраві плакати, побажання, записані на саморобних паперових пір’їнках, додаватимуть драйву в пошуках відповіді. Цікаво, що згодом пір’їнки об’єднаються у два крила, що понесуть… Хоча не варто описувати, що відбувається далі, бо ж краще один раз побачити. Чи не так?

А цими днями юні мандрівники від стін храму св. Йосафата вирушили в Карпати – чим не захоплюючі, яскраві канікули!

Передбачаю, що хтось із читачів зауважить, що літо можна проводити і в спортивних секціях, у драматичних гуртках або з танцювальними ансамблями. Це так. Можна і не сперечатися. Утім, спорт, вокал і пізнання Божих заповідей не заперечують один одного. Та хто з нас не чув про окремих спортсменів, які виходили на стежку бандитизму, або ж про талановитого фінансиста, котрий не гребує крадіжками.

Так що переваги зустрічей, спілкування дітей, юнацтва в середовищі, де існує дух високої моралі, загальнолюдських цінностей, сформульованих у книзі буття, беззаперечні, бо формують такий духовний фундамент, на котрому «бур’яни», образно висловлюючись, не знайдуть собі місця.

На жаль, у свідомості навіть дорослого населення (частини його) існують стереотипи, що перебування дитини під опікою церкви накладає на неї відбиток печалі, суму, цілодобове заглиблення у молитви.

Упевнена (і життя це підтверджує), прийшов час руйнувати їх. Правильний вплив християнських цінностей не нашкодив ще жодній відомій особистості, як і пересічним громадянам, адже знання законів любові один до одного не дають розгубитися, зійти на небажаний шлях протистояння людяності.

Сьогодні інтернет захопив переважну більшість населення планети. Найбільше шалена злива інформації (причому різної якості) шкодить незміцнілому, незрілому дитячому розуму. І отут найрізноманітніші церковні конфесії беруть на себе надважливу місію: допомогти юній голівці не збитися, не заблукати на шляху можливих спокус і згодом зайняти гідне місце в соціумі.

До слова, їм, цим учителям, не так легко – не вистачає фінансів, а інколи – і простору. Як це відбулося за Союзу, коли релігія повністю мала зникнути. Хоча видатні письменники і вчені зі світовим ім’ям надавали велике значення вивченню основ релігійної моралі. Та нова революційна влада усіляко перешкоджала заглибленню у цю науку.

Так, у 1935 році, до прикладу, у монастиря Отців Василіан, що в Кам’янці-Подільському, відняли приміщення, яке налічує чотири століття. Хоча нині є закон України про повернення сакральних споруд, процес цей вельми повільний. Про це наразі говоримо з отцем Юрієм (храм св. Йосафата) і настоятелем храма Пресвятої Трійці Севастіяном.

А тим часом на клумбі палахкотять рукотворні сердечка, на котрих дітлашня пише про свої найзаповітніші мрії, щиро обіцяючи стати кращими. Хіба це не варте того, щоби наші діти проводили канікули з Богом?

Лариса МАСЛОВА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар