МАЛІЇВЕЦЬКА «СОФІЇВКА» НАБИРАЄ ОБЕРТІВ

Автор: | Опубліковано Дозвілля Немає коментарів

Село Маліївці, що на Дунаєвеччині, палац графів Орловських, чудовий парк, який залишився біля будівлі. Саме тут пройшов третій «Мистецький травень». Організатором і натхненником цієї події є, безперечно, Анастасія Донець. Вона і її однодумці мріють перетворити палац, у якому донедавна був дитячий санаторій, у туристичний об’єкт, який відвідуватимуть охочі глянути на місцеві красоти, а різноманітні заходи стануть додатковим стимулом відвідати Маліївці. Подивитися тут є на що: крім будівлі епохи класицизму, є чудовий парк, декілька озер, водоспад, печерна каплиця, фонтан, штучний млин, і все це у мальовничій місцині. Аби помилуватися краєвидами, які відкриваються, походити стежками парку, вартує сюди приїхати. Звісно, час дає про себе знати. Багато чого було зруйновано і перебудовано, але основа залишилась, її можна відродити, реконструювати і реставрувати, і от уже будемо мати свою маліївецьку Софіївку, яку несоромно показати не тільки невибагливим вітчизняним туристам, але й іноземцям.

Отож, що відбувалося на «Мистецькому травні»? По-перше, це чудовий концерт класичної музики малого симфонічного оркестру НВК №9 ім. А.М.Трояна з Кам’янця-Подільського під керівництвом А.Геплюка, який відбувся серед квітучого бузку на алеї перед палацом.
Художники з Хмельницького, Кам’янця-Подільського і Дунаєвець приїхали відтворити на своїх картинах місцеві пейзажі і палацові красоти. Картини, які були створені під час мистецького травня, виставлятимуть пізніше в червні. Крім цього, у самому палаці були представлені уже готові картини художників. Серед них як копії відомих творів, так і авторські роботи, якими приїжджі могли помилуватися.

Відвідали в той день маєток Орловських і флористи. Вони створили в парку фотозони, інтегровані в природний простір парку. Вестибюль палацу майстрині задекорували квітковими композиціями з хризантем і яблунь.

Завершилась подія того дня першим турніром інтелектуальної гри «Сова» (найбільше нагадує «Що? Де? Коли?»), котру започаткував кам’янчанин, лікар і депутат міської ради Мирослав Смотров. Цього разу гравці не змогли перемогти, але показали цікаву гру. Не виключено, малієвецька резиденція стане постійним і традиційним місцем її проведення.

Не обійшлося без традиційної толоки. Активісти руху «ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ТУРИЗМ» прибирали в парку хмиз і скошену траву. Крім них, до організації заходів долучилися: громадська організація «Малієвецька спадщина», працівники санаторію «Світанок», що знаходиться в процесі ліквідації, екскурсоводи туристичного клубу «Кіт у чоботях», Новодунаєвецька ТГ.

Також допомогли і спонсори, які пригощали волонтерів і митців. Це завод «Український кристал», ковбасня «Айріс», а кошти на проведення свята збирали через соціальні мережі.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар