БУДІВНИЧИЙ РІДНОГО МІСТА

Автор: | Опубліковано Долі людські Немає коментарів

Справжня цінність людини вимірюється в тих речах, до яких вона прагне, над якими вона працює все своє життя. Таким ми знаємо корінного кам’янчанина, будівничого нашого міста, справжня цінність якого була підтверджена його добрими справами, професійними здобутками в ім’я своєї Держави, його любов’ю та турботою про сім’ю, його повсякчасною здатністю підставити плече друга, колеги, керівника.

Усе своє життя Павло Павлович МАРКОВСЬКИЙ присвятив будівництву. Поряд із численними виробничими, інженерно-технічними об’єктами, житловими будинками та об’єктами соцкультпобуту він будував і власний характер та своє життя в дусі чесності, вірності та відданості рідному Кам’янцю-Подільському.

За роки депутатства у міській раді він зрозумів, що секрет будівництва добробуту міста залежить від злагодженості роботи усіх гілок влади, чесності та вірності виборцям і рідному місту.

Він із династії Марковських, яку в місті добре знають і старожили, і молоде покоління. Вони, Марковські, корінні кам’янчани.

Павло Павлович Марковський народився 31 липня 1948 року в Кам’янці-Подільському в сім’ї службовців. Трудовий шлях Павла Павловича – це шлях зростання творчої, наполегливої, працелюбної та цілеспрямованої людини. Куди б його не направляли, він творчо та самовіддано працює на благо рідного краю.

Трудову діяльність П.П. Марковський розпочав ще в юнацькі роки у липні 1964 року теслею-бетонщиком Кам’янець-Подільського консервного заводу. З 1966 по 1968 роки він – станційний монтер 3-го розряду Кам’янець-Подільського районного вузла зв’язку. За його безпосередньої участі завершено капітальне будівництво, проведення пусконалагоджувальних робіт та введення в експлуатацію міської АТС-2. Введення в експлуатацію АТС-2 збільшило кількість телефонних номерів в місті до 3,5 тисячі та зумовило введення двох телефонних підстанцій у мікрорайонах Черемушки та Першотравневий.

З 1968 по 1976 роки Павло Павлович працює на заводі «Кам’янець-Подільськкабель» електромонтером, технологом, конструктором, старшим інженером-електриком, начальником лабораторії. З першого дня будівництва кабельного заводу (1969 рік) П.П. Марковський його активний учасник. Враховуючи глибокі професійні знання, ділову активність та організаторські здібності, рішенням дирекції заводу за ним закріплено будівництво, комплектацію та введення в експлуатацію одного з найважливіших енергетичних об’єктів міста – Північної електропідстанції Кам’янець-Подільського МРЕМ, що дало змогу забезпечити електроенергією не тільки кабельний завод, але й інші промислові підприємства та об’єкти міського господарства.

З лютого 1976 року П.П. Марковський працює на Кам’янець-Подільському виробничому об’єднанні будівельних матеріалів начальником виробничо-технічного відділу, заступником головного інженера, заступником генерального директора з капітального будівництва. Володіючи неабиякими організаторськими здібностями, добре знаючи систему капітального будівництва, він зумів забезпечити розвиток виробництва на основі впровадження новітніх досягнень науки і техніки, підвищення його ефективності, організації будівництва, введення в експлуатацію та освоєння нових потужностей. За участю Павла Павловича та під його безпосереднім керівництвом збудовано та введено в експлуатацію об’єкти виробничого, соціально-побутового призначення та житла:

– цехи з виробництва керамічної плитки (200 тис. кв.м в рік), звукопоглинаючих плит (150 тис. кв.м в рік), з розпилювання природного каменю (100 тис. кв.м в рік) з порід різної твердості (м.Кам’янець-Подільський); реконструкція Кудринецького цеху з виробництва гіпсу (100 тис. тонн в рік); реконструкція Вербецького заводоуправління з будівництвом стотонної шахтної печі та газифікація виробництва з випуску вапна будівельного (79 тис. тонн в рік) тощо;

– газомережа високого тиску протяжністю 10 кілометрів. Введення її в експлуатацію дало можливість газифікувати не тільки виробничі об’єкти, а й села Кам’янець-Подільського району: Вербка, Гуменці, Колубаївці, Нігин, Привороття-2, селище Сахкамінь тощо;

– реконструкція та розвиток залізничної станції Нігин Південно-Західної залізниці дало змогу покращити залізничне забезпечення виробництва вапна та підвищити пропускну спроможність залізничних поїздів у напрямку Кам’янця-Подільського;

– 9 житлових будинків (350 квартир), в яких мешкають майже 1250 чоловік;

– об’єкти соціально-культурної сфери (аптека, магазини, фотоательє, відділення Хмельницької торгово-промислової палати тощо).

Як представник виробничого об’єднання будівельних матеріалів П.П. Марковський брав безпосередньо активну участь у будівництві загальноміських об’єктів: готель «Смотрич» (нині «7 днів»), дитяча лікарня, пологовий будинок, вокзал залізничної станції Кам’янця-Подільського тощо.

Павло Марковський – автор багатьох раціоналізаторських пропозицій. Творчий і науковий підхід Павла Павловича до інтенсифікації виробництва в умовах реконструкції та будівництва, тільки в 1977 році, як приклад, дозволив запровадити на підприємстві його раціоналізаторські розробки з річним економічним ефектом в сумі 61,7 тисячі карбованців.

На його рахунку шість винаходів, підтверджених авторськими свідоцтвами, два з яких впроваджено у виробництво. Застосування у виробництві, як приклад, винаходу АС № 918737 дозволило на 25-30% збільшити випуск продукції та на 12-16% зменшити втрати теплової енергії. Застосування винаходу дало можливість підприємству зекономити понад 229 тис.крб. За цю роботу Павла Павловича нагородили знаком «Винахідник СРСР».

Займався Павло Марковський і науково-дослідною роботою. В результаті працівники і робітники каменотеси Гринчуцького кремнієвого кар’єру отримали право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах.

У квітні 1988 року П.П. Марковського перевели на Кам’янець-Подільський завод легких металевих конструкцій, нині ПАТ «Модуль», де він, не полишаючи ділових та дієвих контактів з об’єднанням, працює заступником директора з капітального будівництва. За його участю та під безпосереднім керівництвом збудовано і введено в експлуатацію:

– виробництво з випуску 1 мільйона 360 тисяч квадратних метрів в рік тришарових панелей для будівельної індустрії;

– 2 житлових будинки (268 квартир), за адресами: вул. Васильєва, 1; вул. Миколи Гордійчука, 11, в яких мешкають майже 950 чоловік;

– дитячий садок №9 на 330 місць з басейном по вул. Миколи Гордійчука, 7;

– проведено реконструкцію проїзної частини автодороги довжиною 868 метрів на ділянці автошляху «Васьковичі – Порубне», що зробило більш безпечним автомобільний рух та привабливим в’їзд в місто Кам’янець-Подільський.

У січні 1991 року Марковського П.П. знову переведено на Кам’янець-Подільське виробниче об’єднання будівельних матеріалів, де його призначили заступником генерального директора з капітального будівництва.

З грудня 1993 року до виходу на пенсію Павло Павлович очолював ТОВ «Виробничо-комерційна компанія «Промінь», яке постачало продукцію власного виробництва санаторно-лікувальним та лікувальним закладам України (Кам’янець-Подільський, Київ, Моршин, Трускавець, Хмільник тощо), надавало благодійну допомогу хворим та інвалідам.

Павло Павлович бере активну участь у громадському та суспільному житті міста. Він готовий завжди прийти на допомогу. Користується глибокою повагою серед колег та жителів міста. Він двічі переважною більшістю голосів обирався депутатом Кам’янець-Подільської міської ради (1998-2006 рр.). Два скликання П.П. Марковський працював заступником голови постійної депутатської комісії міської ради з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології. Виступав з діловими пропозиціями і домагався їх виконання.

Як голова Наглядової ради міського фонду підтримки малого підприємництва П.П. Марковський  доклав немало зусиль щодо методології та стабілізації роботи фонду для надання фінансової підтримки суб’єктам підприємницької діяльності міста. Міським фондом за 2003-2005 роки надано фінансову підтримку тринадцяти суб’єктам підприємницької діяльності на загальну суму 223,6 тис. грн, що дало їм змогу залучити у виробництво 3,45 млн грн кредитних коштів.

Завдяки активній діяльності Павла Павловича підписано договір про співпрацю між Кам’янцем-Подільським та районом столиці Польщі – Таргувек, який дав поштовх до поглиблення зовнішньоекономічних зв’язків міста й проведення в рамках співпраці спільних заходів, спрямованих на поглиблення дружніх стосунків між народами України та Польщі.

Павло Павлович очолював контрольну комісію Кам’янець-Подільської міської ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів. Завдяки злагодженій роботі комісії під його керівництвом вдалось вирішити суттєві питання щодо своєчасної та повної виплати пенсій та соціального життя пенсіонерів, ветеранів, інвалідів.

Всі роки своєї трудової діяльності та донині він плідно співпрацює з радою міської організації ветеранів, міськрайонним товариством інвалідів, громадською організацією «Кам’янець-Подільська міська спілка ветеранів Афганістану» та благодійним фондом «Хесед Бешт». Він чуйний до проблем і бід людей. Завжди допомагає тим, хто цього потребує. Піклування про людину – це його девіз і життєве кредо.

Свідченням цьому є Подяка Хмельницького обласного благодійного фонду «Хесед Бешт», яку одержав Павло Павлович, у котрій зазначається: «У рамках своєї депутатської діяльності Ви сприяєте розвитку соціальних програм міста, допомагаєте малозабезпеченим верствам населення. Своєю особистою участю Ви підтримуєте традиції добра і справедливості, віру в благополуччя і майбутнє людей». У липні 2018 року фондом «Хесед Бешт» він був нагороджений пам’ятною медаллю «За творення добра, відданість благодійній справі».

За значний особистий внесок у промислово-технічний потенціал, соціально-економічний і культурний розвиток України, вагомі досягнення у трудовій діяльності, багаторічну сумлінну працю, ініціативу і наполегливість Марковського П.П. відзначено грошовими преміями, подяками і нагороджено багатьма почесними грамотами.

У 2008 році він отримав відзнаку міського голови «За заслуги перед міською громадою», а в травні 2020 року – відзнаку Організації ветеранів України «Почесний ветеран».

Вельмишановний Павле Павловичу, у день Вашого народження та у переддень професійного свята будівельників хочемо подякувати Вам за багаторічну, плідну, невтомну працю будівельника та відданість Кам’янцю-Подільському, нашій Україні, людям. Дякуємо Вам за приємні та корисні дні спілкування, за підтримку і чуйність, за суворість і критику, за розуміння.

Найголовніше, бажаємо Вам бути щасливим. Щастя у кожного своє, тому нехай у Вашому житті буде все те, що забезпечить Вам нескінченне щастя. Посміхайтеся кожен день не заради галочки, а від того, що все навколо йде так, як треба, нехай кожен день приносить радість та успіх Вам та оточуючим Вас людям. Нехай збуваються всі найзаповітніші мрії.

Невичерпного Вам, вельмишановний Павле Павловичу, здоров’я, радісних спогадів і життєвого натхнення! Нехай Ваші труди у справах будуть недаремними, а посіяне Вами добро повернеться до Вас багаторазово примноженим! Будьте щасливі!

Анатолій БЕРНАДІН, керівник інформаційно-видавничого центру Ради ветеранів міста.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар